Reklam :

Yandan Düğmeli Bebek Süveteri Modeli Yapılışı Anlatımlı

Yayın Tarihi:17 Mart 2013
Pin It

 

yandan düğmeli bebek süveteri modeli yapılışı anlatımlı

 

yandan düğmeli bebek süveteri modeli yapılışı anlatımlı

yandan düğmeli bebek süveteri modeli yapılışı anlatımlı

 

yandan düğmeli bebek süveteri

 

Bebeğinizin hazır bir süveter veya kazak örneğini alarak şişe ilmek atın. Örneğin

şişe 50 ilmek atın ve 8 sıra arkalı önlü haroşa örgü modeli örün , sonra yandan düğmeli olacak yerlerden ve d,ğer yan süveter tarafından 10 ilmek haroşa örneği 30 ilmek düz örgü ve 10 ilmek haroşa örgü şeklinde koltuk kesimine kadar gelin. Tabiki yandan düğme takılacak süveter yerine birkaç sırada bir düğme ilik yeri açmayı unutmayın.

Daha sonra her iki koltuk kesimininde 5 er ilmek eksiltin ( toplam 10 ilmek olacak ) geriye 40 ilmek kalacak.

ve koltuk kesiminden göğüs hizasından itibaren 10 sıra haroşa örneği örün .

şişte kalan 40 ilmeğimizi süveterimizin askılarını yapmak için ilk on ilmeği haroşa örün 20 ilmeği kare yaka kesimi için eksiltin ve son 10 ilmeğide haroşa örgüsü ile örerek süveter askılarından birini örün ev ilmekleri kapatın. İpi koparın diğer askıyı örmek için şişteki ilmeğe bağlayın ve 10 ilmeğide haroşa modeli örerek ilmekleri kapatın. bebek süveterinin ön yüzünü bitirin

 

İkinci aşamada yine süveter ön yüzü gibi aynı ilmek sayısı ile başlanıp aynı örgü teknikleriyle örülecek. Yalnız yandan düğme deliği açılmayacak . Oraya düğme takılacak. En sonunda şişle ördüğünün süveter örgüsünü tersten bir yanını ve askılarını dikerek bitirin. Askı yerlerine düğme dikin  . Ve işte bitti. Kolay gelsin.


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar