Reklam :

Tığ İşi Pembe Kız Bebek Beresi ve Atkı Modeli

Yayın Tarihi:29 Eylül 2011
Pin It

tığ işinden kız bebeği için örülecek sevimli bir hediye değil mi ? pembe bere ve atkı takım modeli.  hem yapımıda kolay . Bu pembe tığ işi bebek beresinin yapılışı nasıl örülüyor derseniz kısaca anlatmam gerekirse

tığ işi pembe kız bebek beresi ve atkı modeli

anlatımlı pembe bebek beresinin yapılışı tam tepe noktasından başlanıyor. tığla 10 zincir çekerek başlayın. Sonra çekmiş olduğunuz zinciri karşı karşıya ekleyerek yuvarlak halka yapın ve içini tığla dolgu alabildiği kadar doldurun. Yaklaşık10 dolgu olur. Tabi kullanılan ipin ve tığın kalınlığı önemlidir.

Sonra döne döne o dolgu yapmış olduğunuz kısımları 2 dolgu atlayarak 1 dolgunun kenar kısmına tığla batıp 2 dolgu yapın böylece dolgu sayısınız artacak. 3. sıraya döndüğünüzde 3 ya da 4 dolgu arasında dolgu ekleyerek bebeğinizin baş kısmına uygun oturduktan sonra kulak kısmından itibaren hiç dolgu sayısını arttırmadan dolgu yapmaya devam ederek . Bebek beresi bebeğinizn alın kısmına geldiğinde kapatın . ve renkli desenli bir kurdele ile fiyonk yaptıktan sonra atkıya süsleme yapın. tığla kolay bebek beresi yapımımı açıklamalı bu kadar anlatabildim. umarım yapabilirsiniz.

tığ işi pembe kız bebek beresi ve atkı modeli

tığ işi pembe kız bebek atkısı yapılışı ise tığla uzunca 16 zincir çekin ve ilk zincir boşluğuna batarak bebek atkısının yapımına başlayın. Atkı yapımında hiç sayı artmayacak dümdüz yukarıya doğru bebeğinizin atkı uzunluğunu ne kadar istediğiniz göz kararı hesapladıktan sonra tığla 16 zinciri kapatın. Bu resimli kız bebeği için bebek atkısı örneğinde ucuna ponpon yapımı değilde siyah fistolu dantel dikilmiş. Böylece kolay örülebilen ve sade olan bir atkı modelini şık atkı örneğine çevirmişler sizcede öyle değil mi ?

tığ işi pembe kız bebek beresi ve atkı modeli


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar