Reklam :

Tığ İşi Örgü Süsleme Modelleri

Yayın Tarihi:29 Ekim 2011
Pin It

 

tığ ile yapılan çeşitli örgü süsleme modelleri kıyafetlerin ve eşyaların vazgeçilmeyen parçalarıdır artık. süslemede genellikle çiçekli ve güllü motif örnekleri tercih edilse de, tığ işi tutkunu bayanların kendi tasarımlarıyla üretmiş olduğu hayvan figürlü örgü süslemeler farklı renk ve desen örgü motif modelleriyle beraber bebek ve çocuk örgü modellerinde, ev dekorasyonunda, çanta, yastık vs gibi geniş amaçlı kullanım alanına sahip eşyaların üzerine aplike işi olarak diktikleri bu tığ işi örgü aksesuar süslemeleri bence örgüye şıklık, sevimlilik ve eğlence katıyor. bugünde sizler için paylaşımların çiçek,gül, baykuş, papatya, kiraz, kedi ve cupcake tarzında eğlenceli tığ işi süslemeler. bebek ve çocuk örgü yelek, hırka, kazak, şapka, bere, atkı, patik, battaniye gibi örgü modelleri üzerinde örgü süslemeleri olarak sizlere ilham vermesi dileğiyle bir kaç örneği sunuyorum..

tığ işi örgü süsleme modelleri

tığ işi örgü süsleme modelleri

tığ işi örgü çiçek motifi süslemeleri polardan yapılan ve el örgüsü ile örülen bir bebeğin battaniyesi üstünde güzel çiçekli bir aksesuar kombini olabilir.

örgü süsleme modelleri

 

bu küçük tığ işi baykuş süslemeri küçük prenseslerin saç tokasında , bandana modelinde aplike süslemeler olarak hoş bir fikir olabilir.

 

örgü süslemeleri

tığ işi örgü papatya süsleme modelleri .dekoratif amaçlı çanta, elbise, yastık, bebek elbisesi, bebek battaniyesi, battaniye, şapka, bere, yelek, hırka ve daha bir çok giysi ve eşya üzerinde süsleme olarak kullanılabilir.

 

örgü süsleme

renkli iplerden çeşitli tığ işi çiçek, gül ve kelebek motifi ile tasarlanmış örgü süslemeler

örgü süsleme teknikleri

pembe, beyaz ve yeşil tığ işi çiçek ve yaprak süsleme örneği minik bir kız bebeğinin örgü şapkası ve yelek modeli üzerini süsleyen çiçekli bir aksesuar olabilir

süsleme örgü modelleri

yine tığ işi örgü çanta, elbise, yelek, kazak, ceket, yastık, şapka örneklerinin üzerine tığ işi kirazlı örgü süsleme örneği motif olarak süslenebilir.

tığ işi örgü süsleme modelleri

çocukların kot pantolon ve kot ceketleri üzerine kedili çocuk örgü süsleme modeli nasıl bir fikir

tığ işi süsleme modelleri

peki rafya ile süslediğimiz hediye paketi üstüne tığ işi cupcake motifi, doğum günü olan bir bebek ve çocuğun doğum günü pastası hediye paketi süslemesi olarak uygulanması bence o yaş gününe uygun harika bir tasarım fikri olur.

tığ işi süslemeler

 

tığ işi çiçekli minik bebek şapkaları aplike işi süsleme modeli olarak kız bebek ve çocukların saç tokası, bandana ve buzdolabı magneti olarak kullanımı

 

 


Reklam :

Etiketler:

One Response to “Tığ İşi Örgü Süsleme Modelleri”

  1. ismihan Says:
    Ocak 17th, 2012 at 15:11

    sayfaya bayıldım tam aradıklarım fakat hiç bi anlatım yok nasıl yapıcam :(( lütfen bunların açıklamalarınıda koyun..

Yorumlar