Reklam :

Tığ İşi Bebek Elbiseleri

Yayın Tarihi:1 Ekim 2011
Pin It

 

yeni doğan kız bebeğime tığla elbise örmek istiyorum hem kolay hem de sevimli elbise modellleri olsun diyorsanız bulduğum birkaç elbise modeli paylaşımınıza sunuyorum. kız bebekler için mini minnacık şirin mi şirin yapılışı kolay tığ işi elbiseler.

tığ işi bebek elbiseleri

 

tığla örülen bebek elbise modellerinden limon sarısı rengi yün ile yakadan başlamalı bebek elbisesi şeklinde yakadan başlanılarak dikişsiz tek parça örülen tığ işi yakasında sarı gül motifi yaka çiçeği olan şirin bebek jilesi

 

tığ işi bebek elbiseleri

 

tığ işi bebek elbisesi

 

düğme deliği yerleri olan askıları ayarlanabilir tığ işinden yazlık tığ işi örgü askılı kız bebeği için kırmızı jile elbise modeli.

 

tığ işi bebek elbise modelleri

ilkbahar ve yaz günlerinde kız bebeklerine giydirebileceğiniz bu sandık yaka kesimi tığ işi bebek elbisesi örneği yine yakadan başlamalı bir biçimde tığla tek parça halinde dikişsiz örülmüştür. Robasından siyah iple gül motifi yapıp uzun iple geçirmişler ve elbiseye farklı bir hava vermişler. Elbisenin kolları sonradan yapılmıştır..

 

tığ işi bebek elbiseleri

japone kollu jile elbise tarzından kız bebekleri için yine yakadan örülen bir bebek elbisesi örneği daha. beyaz ve somon rengi iki renkli olarak tığla örülmüş. robadan itibaren volanlı elbise modelin kabarık ve geniş bir elbise eteği yapımı tercih edilip, en sonundada elbiseyi renklerdirmek adına beyaz saten kurdele ile fiyonk yapılıp elbisenin tam gögüs ortasına dikilmiş. yeni doğan ve 1 yaş kız bebekleri için uygun olsa da tığla zincir sayısı artırılarak 3-4 yaş kız çocukları içinde yapılabilir.

 

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar