Reklam :

Şiş Örgüsü Şal Modelleri

Yayın Tarihi:17 Aralık 2011
Pin It

 

özellikle kış aylarında bayanlar tarafından omuzlarını örten şık bir aksesuar olarak kullanılan tığ işi veya şişle örülen şal modelleri üçgen ve dikdörtgen modellerde bayanların omuzlarını süslemekte. Eskiden daha çok her ne kadar büyünanne ve ninelerimizin sırtını ve omuzlarını soğuktan korumak için bir ihtiyaç halinde kullanılmayı tercih edilsede örgü şal modelleri , bugünün bayanları tarafından bağlama şekilleri ile bayanların günlük hayatta vazgeçemeyeceği bir model oldu.. ve bende sizler için becerikli ellerden çıkan şiş örgüsü şallar ile kıyafet kombinlerinizi tamamlayacağınızı düşünerek ilham vereceğimi düşündüm; yün ve şişle örülen görsel şal modelleri paylaştım..

 

şiş örgüsü şal modelleri

şiş örgüsü şal modelleri

serin yaz akşamlarında bir bayanın omzunu ısıtacak kadar güzel ve şık kırmızı yünden şişle örülen yaprak motifli üçgen omuz şalı modeli.

şiş örgüsü şallar

pastel pembe ve yeşil tonlarında renkli yünden şiş örgüsü dalgalı ajurlu, düz örgü ve delikli örgü modelleriyle örülen üçgen şal modeli

 

şiş örgüsü şal

 dikdörtgen şal modellerine güzel bir örnek.. yapımı hem kolay hem de bir o kadar şık . çift saç örgüsü ile sütlü kahverengi rengi yünden düz örgü örnek motifleriyle örülen sımsıcak bir şiş örgüsü yün şal örneği

şiş örgüsü şal örnekleri

yeşil ve sarı tonlarında ebruli yünden üçgen şal modeli şeklinde yapılan bayan örgü omuz şalı örneğinin kenarlarına tığ işi oya ile kenar çekilerek şıklaştırılmış.

şiş örgüsü şal modelleri

 

baklava desen örgüsü beyaz yünden örülen dikdörtgen şal modeli

şiş örgüsü şal modelleri

kırmızı örgü şal modeli severlere. iç içe geçmeli bir modelde balık sırtı örgü tekniğiyle ve haroşa örneği ile örülmüş bir o kadar şık hem örgü omuz şalı şalı hem de örgü etol olarak bir bayanın omuzlarını şıklaştıracak güzl bir model.


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar