Reklam :

Ponponlu Bebek Atkısı Yapılışı

Yayın Tarihi:17 Ekim 2011
Pin It

 

bende kışın birçok bebek ve çocuğun soğuktan boğazını sımsıcak tutan el örgüsü atkı modellerinden biriyim. kahverengi tonlarındaki pastel renkli yünle erkek bebeğine ucuna iki ponpon takarak yapılmış bir atkı modeliyim. yok yok belki de yün örgü şal modeliyim. bebekler ve çocuklar kışın üşümesinler diye onlar için elde şişle haroşa ve düz örgü motifiyle örüldüm. şimdi size kolayca yapılışımı anlatmak istiyorum.

ponponlu bebek atkısı yapılışı

ponponlu bebek atkısı yapılışı

ponponlu atkı yapılışı : 4 numaralı şişle 16 ilmek atarak beni haroşa örgü örneği ile yaklaşık 10 sıra örün ve hemen düz örgü örneği ile örmeye başlayın. yalnızca her iki kenarımdan 2 ilmek haroşa örgü örüp atkı kenarıma düzgün şekil vereceksiniz.

yani 2 ilmek haroşa örgü, 12 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa örgü örüp arka tarafımı örmek için şişle biliyorsunuz haroşa örgü örülecek. böylece istediğiniz boyutta beni düz örgü örneği ile örebilir, sonrada yine 10 sıra haroşa ters örgü yaparak ilmeklerimi kesin ve yine aynı kahverengi yünle 4 adet ufak ponpon yaparak atkı ucuna dikin. ponponlu atkı yapılışı bu kadar. eğer ponpon nasıl yapılır diye merak ederseniz videolu ponpon tarifi burada

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar