Reklam :

Parmaksız Eldiven Modelleri

Yayın Tarihi:20 Ekim 2011
Pin It

yün ile örülen el örgüsü eldivenler kışın ve sonbaharın en vazgeçilmez giysilerindendir.  ellerimizi soğuktan korumanın yanında örgü atkı ve şapka takımı ile birlikte kıyafetlerimizi kombine eden bir aksesuar olarak takmayı severiz. ayrıca çocuklarımıza , bebeklerimize atkı, bere ve eldiven olmak üzere üçlü takım halinde öreriz. renkli, parmaklı, işlemeli, motifli bebek için, çocuk için derken desen desen eldiven çeşit modelleri vardır. bugünkü örgü modellerinden paylaşımında biz bayanlar için sizlere ilham vermesi adına şişle örme parmaksız eldiven modellerini paylaşmak. sonbahar ve kış sezonu için ellerinizi sıcak tutmak parmak uçlarınızı üşütmek için :) şiş örgüsü yün parmaksız eldiven çeşitleri . giysi kombinasyonlarında güzel ve şık bir aksesuar olarak bu parmaksız eldivenleri örmek isteyenlere adeta bir yol gösterici olabilecek kadar güzeller. yalnızca elinize taktığınız zaman ellerinizin ve avuç içlerinizin soğuk almayacağı kesin ama parmak uçlarınız için bir şey diyemem. ama böyle parmaksız eldivenler kışın o çok soğuktan ellerimizi koruyan parmaklı eldivenlere göre biraz daha kullanışlı oluyor. mesela cüzdandan rahatça para çıkartabiliyorsunuz yani birşeyleri rahatça tutmak açısından imdadımıza yetişeceği kesin.

parmaksız eldiven modelleri

parmaksız eldiven modelleri

renkli yünlerden tığ işi ve örgü karışımı ile birlikte şişle çift lastik örneğinden yapılan şık ve eğlenceli parmaksız eldiven örneği genç kızlar ve kız çocukları için mükemmel olabilir. zira genç kızlarımız böyle farklı eldivenleri takmayı seviyorlar.

 

parmaksız eldiven örnekleri

kışın o soğuk günlerinde yazı hatırlatan iç açıcı bir renkle turuncu rengi yünle çapraz burgulu saç örgülü modelde örülen parmaksız eldiven modeli şık bir birliktelik sağlamış.

 

parmaksız eldiven modeli

vişne çürüğü rengi merinos iplikle düz örgü ve lastik örgüsünden bileğe kadar örülen ve bilekten çift ahşap düğmeli,  üzerinde küçük beyaz işlemeli çiçekler bulunan eldiven örneği kış sezonu için mükemmel bir örgü parmaksız eldiven seçimi olabilir

 

parmaksız eldiven örneği

 

yeşil yünle dirsek altı ve bilek yukarısına kadar uzun saç örgülü motifle şişle örülen parmaksız eldiven tasarımı ile daha çekici görünmeniz mümkün.

 

parmaksız eldiven

pembe yünden yine kalın saç örgü tekniğinde örülen parmaksız örgü eldiven örneğini siyah fiyonklu kurdele süslüyor. kışın o soğuk günlerinde elleriniz için sıcaklık  sade ama kullanılan yünün rengiylede göz alıcı bir şıklık sağlayacağı kesin örgü eldiven yapımı..

 

parmaksız eldivenler

 

düz örgü ve tek lastik örgüsü ile iki renkli örülen parmaksız eldiven

 

parmaksız eldiven yapımı

saç örgülü eldiven modellerine bayıldığımı söyleyebilirim. örülen saç örgü motifinden olsa gerek bu beyaz parmaksız uzun eldiven modelininde ayrı bir trendi var.

parmaksız eldiven nasıl örülür

hardal yeşili yünle şişle örülen şık ve güzel parmaksız eldiven yapımı örneğinin üzerine portakal rengi küçük çiçek işlemeleri süslemektedir. işlemeli eldiven modelleri örmek isteyenler için ya da eldiven üzerine işleme yapmak isteyenlere bence güzel bir fikir olur.

parmaksız eldiven modelleri

 

bir yerde çalışırken kolaylıkla tüm parmaklarınızı kullanabileceğiniz bilekleri, kolları ve avuç içlerinizi sıcak tutmak için şişle örülmüş ebruli ipten parmaksız eldiven modeli benim gibi sürekli parmak uçlarıyla iş yapanlar için günlük kullanılabilecek tarzda bir model.

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar