Reklam :

Papyon Yapımı

Yayın Tarihi:28 Eylül 2011
Pin It

 

çoğu anneler erkek bebeklerini bir düğün, nişan veya özel bir yemek daveti olsun gideceği yere bebeklerini büyümüşte küçülmüş adamlara benzetmekten hoşlanırlar. küçük keratalar babalarının giydiği kıyafetlerin küçüklerini giyince nedense pek te sevimli şirin şeyler olurlar. Saçlar jölelenir dikilir ya da yana doğru taranır. tam takım elbise iç yeleğide buna dahil kravat takmak yerine gömleğe uygun küçük sevimli kumaş papyonları takmayı tercih ederler ve bir anda küçük damat oluverirler. Özel davetlerde ise gecenin eş şık ve en sempatik erkeği olarak karşımıza çıkarlar. Neredeyse bütün hanımlar ve beyler onun şıklığını sevimliliğini konuşarak yanından ayrılmazlar. Yani göz hapsindedir.

Fakat çoğu zaman bebekler kendisini rahatsız edecek kıyafetlerini giymekten hoşlanmazlar. İşte kravat ve papyon takmak ta bebekler için buna dahil bir durumdur.  bu yüzden çoğu anne erkek bebeklerine kravat takmak ve papyon bağlamak için ayarlanabilir özellikleri olan cırtcırtlı , düğmeli, çıtçıtlı papyonları tercih ederler.

.

papyon yapımı

şimdi gelin sizlerle el yapımı kumaş papyon nasıl yapılır veya dikilir sorusunun cevabını resimli görsel olarak paylaştım. resimli papyon yapılışında pembe pitikareli kumaş kullanılmış sizler farklı desenlerde ve saten kumaş üzerinde bu papyon yapımı dikiş aşamasını uygulayarak hazırlayabilirsiniz. tek yapmanız gerekenler ve papyon yapımı için gerekli malzemeler. kumaş, iplik, iğne, makas, dikiş makinası ve papyonun bebeğin boynunu ve boğazını sıkıp rahatsız etmemesi için tercih edilen kumaş üzerinde rahatça hareket eden metal kaydırıcılar,

papyon  dikimi

önce patron kağıdı ile bebek papyonunun yapımı için kağıda çizimini yaparak şablon çıkarın ve seçtiğiniz kumaşı patron kağıdına toplu iğnelerle ilikleyerek kesmeye başlayın.

papyon nasıl yapılır

kumaş kenarlarından çıkan küçük iplik parçalarını teğelleyin ve iç dikiş payı bırakarak toplu iğnelerde tutturun.

papyon nasıl bağlanır

sonra dikiş makinasında teğel yapılan ve iç dikiş payından itibaren kumaşın ters yüzünden dikin.

papyon nasıl dikilir

 

papyon yapımı

kumaşın ön yüzünü düz çevirerek papyondaki oluşan içe girmiş potlukları elinizle düzelerek ütüleyin.

papyon yapılışı

papyonumuz ayarlanabilir olduğundan dolayı iki adet papyon kancasını uç kısımlarından geçirerek iç dikiş yapın.

papyon yapımı

papyon yapımı

ve metal kumaş  kaydırıcıları içi içe geçirerek bebeğinizin papyon kullanımında boyuna göre ayarlayabilirsiniz.

papyon nasıl yapılır

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar