Reklam :

Mavi Kolay Haroşa Örgü Bebek Yeleği Açıklamalı

Yayın Tarihi:24 Ocak 2012
Pin It

 

bugün sizlerle en kolay ve benim her zaman örmekten zevk aldığım basit ama örgü tekniğini sevdiğim haroşa örgü modeli ile erkek bebeğine mavi yün ile gelin yapımı kolay bir yelek örelim..

 

mavi kolay haroşa örgü bebek yeleği açıklamalı

mavi kolay haroşa örgü bebek yeleği açıklamalı

 

mavi kolay haroşa örgü bebek yeleği açıklamalı : bu haroşa örgü veya ters örgü bebek yeleği modelini iki şekilde örebilirsiniz. 1. si

yelek sağ ön yüzü için 4 numaralı şişle 24 ilmek atın ve 17 sıra haroşa örgü örneği örün. sonra kol kesimi için 4 ilmek eksiltin. ve kalan 20 ilmekle omuza kadar  20 sıra haroşa örün..

yelek sol ön kısımı yapımı içinde aynı ilmek sayısını ve sıra takibini uygulayın. kol kesimi içinde 4 ilmek kesin. 20 ilmekle omuza kadar örün.

mavi yünden erkek bebeğine örülen yelek modelinin arkası içinde toplam 50 ilmek atın ve 17 sıra haroşa örneği örün. sonra her iki yelek kol kesimi içinde kenardan 4+4=8 ilmek kapatın ve kalan 42 ilmekle boyun arkasına kadar örün. tabi unuttum uygun ilmek aralarından düğme deliği yeri açın yeleği dikin.

yeleğin ikinci açıklaması :  şişle iki ayrı mavi yünle ilmek atıp  yani 24 ilmek atın  ve yine 24 ilmek başka mavi iple 17 sıra 24 ilmek arasında boşluk kalacak şekilde örün. sağ ve sol kol kesimi için 4 er ilmek kapatın.  ( tabi buraya gelmeden önce düğme deliği açın)

ve şişteki iki ayrı mavi yünle örülen kalan 40 ilmekle yelek omuzuna kadar haroşa örün.  sonra yelek arka yakasını yapmak için iki mavi ipten birini aradaki ilmeklere bağlayıp tek yünle şişle örülen yelek modeline 10 ilmek daha ekleyip boyundan kol kesimine kadar 50 ilmekle 20 sıra örün. bebek yeleği kol kesimi için ilmek kenarından 4 er ilmek kesin ve kalan 42 ilmekle 17 sıra haroşa örgü modeli örüp yeleği dikin.

bu yelek modelimiz omuzdan dikilmeli değil sadece yelek yanlarından dikişi var. 1. yelek açıklamasında hem omuzdan hem de yanlardan dikişli yelek.. umarım anlatabilmişimdir.. bebek yeleğine düğme deliği nasıl açılır merak ediyorsanız cevabı burada kolay gelsin..

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar