Reklam :

Kurdele Nakışlı Yastıklar

Yayın Tarihi:25 Eylül 2011
Pin It

 

Türk El Sanatlarını öğretmek ve yaygınlaştırmak adına Halk Eğitim Merkezleri ve Açık Öğretim Lisesinde öğretici mesleki kurslar verilmekte. kurdele nakışı tekniği de bunlardan bir tanesidir. son zamanlarda çeşitli elişleri ile uğraşan bayanlarımız arasında kurdele nakışının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum diyen bayanlarımızın bu eğitici merkezlere başvururak öğrendikleri ve kurdele nakışından yaptıkları el yapımı ürünleri satışa sundukları el sanatları standları var.  yani kurdele nakışının yapımı gittikçe yaygınlaşarak çoğalmakta. çeşitli farklı tür kumaş ve örgü üzerine ince ince işlenerek hazırlanan el sanatlarımızdan ana malzemesi saten, organze ve ipek kurdele olan farklı modelde çiçek, gül, yaprak desenlerinin işlendiği kurdele nakışı tekniği ile yapılan el nakışı yastık kılıfı tasarımlarını paylaştım.

 

kurdele nakışlı yastıklar

fildişi renkli ipek kumaş yastık kılıfı üzerine yeşil ve turuncu ipek kurdele ile kurdele nakışı yapımı sarmaşık çiçekleri işlemesi

kurdele nakışlı yastık

bu küçük sarı ve yeşil ipek kurdele ile yapılmış kurdele nakışı ayçiçek tekniği ile hazırlanan yastık kılıfı lavanta yastığı veya lavanta kesesi olarak kullanılabilir.

kurdele nakışlı yastıklar

kalp şeklinde saten kumaştan dikilen yastık kılıfı sevgililer günü için iyi bir hediye olurdu. Üzerinede kurdele nakışı gül yapımı tekniği işleyeceğniz güller, küçük çiçekler aşkınızı nakış nakış işlendiğinizin belirtisi olabilir.

kurdele nakışı yastık modelleri

sanki ilkbaharda kahverengi, pembe, sarı, yeşil ve turuncu renkli bütün renkli çiçeklerin karışımı ile hazırlanmış bu kurdele nakışlı yastık kılıfı örneğide güzel hatıra hediye olabilir..

kurdele nakışlı yastık

kavuniçi, krem ve yeşil renkli kurdela nakışı ipek kurdeleden gül yapımı ile yapılan kare ve yuvarlak dekoratif yastık modelleri içinde bu renkleri barındıran koltuk takımlarınıza pek yakışıcaşaktır.

kurdele nakışlı yastıklar


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar