Reklam :

Kırmızı Güllü Mavi Bebek Bandanası

Yayın Tarihi:10 Ekim 2011
Pin It

 

cici kıyafetler giydirdiğimiz kız bebekleri için mavi yün ile tığla kolay bebek bandanası örelim. hem de kırmızı gül motifi ile süsleme yapalım. başka renkli yünlerle örerek bebeklerimizin giysilerini bu örgü bandana modelleriyle şıklaştırmanız mümkün..

kırmızı güllü mavi bebek bandanası

 

bebek bandana yapımı:  tığla upuzun zincir çekerek sonra bu çekmiş olduğunuz zincir sayısını kız bebeğinin baş çevresine koyup hesap ettikten sonra bandana örmek için yeterli olup olmadığna bakın. eğer uygun sayıda zincir çektiyseniz tığ işi örgü bandana veya saç bandı örmeye başlayalım.

ortalama 60 zincir çektik diyelim. zincirin başlangıcından bir iki zincir atlayın ve ilk zincirin içine 10 adet dolgu yapın. yine 2 zincir atlayın ve sonraki zincirin içine yine 10 adet dolgu yaparak bu şekilde 12 adet kraliçe tacı gibi şekil vererek dolgu yapın ( tabi bebeğinizin başına göre bu dolgu sayısı olacak).

sonra zincirin altına geçin ve resimli mavi örgü bandana modelinde görüldüğü gibi delik olan yerlere tersten aynı şekilde dolgu yaparak bandana yı tamamlayın. sonrada yine tığla kırmızı katmerli gül motifi yapıp bandanaya dikin.


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar