Reklam :

Kırkyama Çanta Modelleri

Yayın Tarihi:5 Ekim 2011
Pin It

kırkyama tekniği eskiden günümüze kadar hala popülerliğini kaybetmemiş eski el sanatları geleneklerimizden bir tanesidir. eskiden kırkyama denince akla hemen yorgan yapımı gelirdi. Oysaki şimdi gelişen teknoloji ve dolayısıyla kırkyama el sanatları çalışmalarında neler neler yapılmıyorki. bugün örnek olarak paylaştığım kırkyama tasarım çalışmalarından çanta modellerini sizler için seçtim..

kırkyama çanta modelleri

 

kırkyama yöntemiyle bir deri çanta yapımı uygulaması. çeşitli geometrik desenlerde kesilen renkli deri parçaları ile kırkyama tekniğinden yapılan askılı kırkyama deri omuz çantası örneği deri çalışmaları yapan veya yapmak isteyenlere fikir olabilir..

 

kırkyama çanta örnekleri

 

pembe, mor, mavi, yeşil  çiçekli ve desenli keten kumaş parça dikimleri ile tasarlanmış kırkyamadan hoş bir çanta dizayn modeli. kırkyama yazlık çanta yapımı olarak tatil yerlerinde kıyafetlerinize şıklık katacak …

 

kırkyama çanta modeli

rahat ve hafif bir çanta taşımaktan hoşlananlar ve arayanlar için çeşitli desenlerdeki eski veya yeni kumaş parçalarının dikdörtgen şekilli kesimi ve kırkyama tekniği ile dikişinden sonra hazırlanan kumaş parçaları değerlendirilerek yapılmış el yapımı kırkyama çanta dikimi modeli.

 

kırkyama çanta örneği

 

kırkyama çanta dikimi

turkuaz mavisi kırkyama çanta yapımı…çiçekli pamuklu kumaştan iç astarı ve iç cebi olan günlük çanta modeli kullanımı olarak tercih edilebilecek çiçek desenli dikine dikdörtgen kesilmiş kumaş parçası bloklarının dikişinden sonra etrafına turkuaz mavisi bordür çekilen ve çanta fermuarı yerine çıtçıt takılmış günlük omuz çantası modeli.

 

kırkyama çanta tasarımı

çeşitli  otantik desenlerde baskılı kumaş parçalarının geometrik şekillerde blog birleştirme yöntemiyle kırkyama çanta dikimi. ben postacıların kullandığı postacı çantasına benzettim..çanta yapımında omuz boyu için ayarlanabilir çanta askısı ve iki adet manyetik çıtçıt kullanılmış. kırkyama çanta yapmak isteyenlere eğlenceli ve renkli çanta tasarım modeli..

 

kırkyama çanta nasıl dikilir

 

kırkyama çanta nasıl yapılır

 

bu küçük ama bir o kadarda güzel ve şık kırkyama çanta örneği siyah,  beyaz ve kırmızı renklere sahip çiçek baskılı kumaştan askılı erkek el çantası modelinde bilek askısı yapılmış. pembe piti kareli kumaş ile kırkyama tekniği çapraz şerit blok çekilip bayanlar için siyah bir gece elbisesi yanında taşıyabileceği, özel davetleriniz için şık bilekten askılı ya da koltuk altında taşıyabileceği küçük el çantası modeli olarak kullanılabilir..


Reklam :

Etiketler:

One Response to “Kırkyama Çanta Modelleri”

  1. tijen Says:
    Ekim 29th, 2011 at 11:53

    tüm çantalar güzel ama ilk başta bulunan kırk yama deri çantaya hasta oldum bayıldım yaaaa süperrrrrrr

Yorumlar