Reklam :

Kare Yaka Kolay Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Yayın Tarihi:29 Ocak 2012
Pin It

 

kolay bebek yelek örgü ve modellerinden düz örgü ve haroşa örgü modeliye şişle örülmüş kare yaka veya sandık yaka da diyebileceğimiz yelek modelinin tarifi ilmek sayıları bu yelek örnek yapılışı için geçerli. sizler bebeğinizin beden ölçüsüne göre ayarlayabilirsiniz. ayrıca bebek yeleği örülüşü için kullanılacak yün cinsinin inceliği ve kalınlığıda bebeğe örülen yelek bedenini etkiler.. bebeğinize kolay örgü modellerinden ve nasıl yelek örmeyi anlatmak istedim..

 

kare yaka kolay bebek yeleği nasıl örülür

kare yaka kolay bebek yeleği nasıl örülür

kare yaka kolay bebek yeleği nasıl örülür :
yelek sağ ön yüzü yapımı : 4 nolu şişle 30 ilmek atın ve 4 sıra haroşa örneği örün. sonra şişteki ilk 4 ilmeği kare yaka yapımına kadar hep haroşa örün ve yaklaşık 20 sıra düz örgü örneği örün. sağ yelek kol kesimi için sağ taraftan 4 ilmek kesin. sonra kesilen ilmeklerin devamından kalan 26 ilmekle 4 ilmek haroşa örneği 18 ilmek düz örgü ve 4 ilmek haroşa örgü şeklinde kare yaka kesimine kadar örün.
 sonra kare yaka yelek kesimi için şişteki 26 ilmekten ilk 10 ilmeği kapatıp, 16 ilmekle  4 haroşa örneği, 8 ilmek düz örgü ve 4 haroşa örgüsü şeklinde omuza kara örün..
bebek yeleği sol yelek ön yüzü içinde aynı ilmek sayısı ve örgü teknikleriyle örün. yalnızca bu sefer 4 ilmek haroşa örgüler şişe atılan ilmeklern son sırasından soldan başlayacaktır ( tabi sağ eliyle örenler için)
yelek arkası yapımı için şişe 60 ilmek atın ve 4 sıra haroşa örgüsü ve 20 sıra düz örgüsü örün.  bebek yeleği kol kesimi içinde sağdna ve soldan 4 ilmek kapatın. ve yelek omuz kısmına örene kadar kalan 52 ilmekle düz örgü örün ve ilmekleri kapatın.  tersten dikin.  üç parçalı olarak kolay ve basit yelek yapılışı bu kadar.. kolay gelsin derim..

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar