Reklam :

Kare Motif Birleştirme Tekniği

Yayın Tarihi:10 Ocak 2012
Pin It

 

renkli yünlerle veya dantel ipliğiyle kare motif örneğinden neler yapmayız ki ! kare motif deyince ilk önce aklıma bir diğer adıyla bilinen hanım dilendi bey beğendi ismindeki battaniye yapımı, yatak örtüsü, yastık ve çanta modelleri, dantel örneklerinden de hep kare vitrin örtüsü geliyor. tabiki farklı trabzan dolguları ile değişik desenlerde kare motifler yapılıyor. bence kare motif tığ işi ve dantel motif modelleri içinde yapılışı ve birleştirilmesi en kolay motif örneğidir. Lakin benim için yapımı ve birleştirmesi kolay olan kare motif modeli, bir başkası için zor olabilir düşüncesinden hareket ederek yapmak isteyenlere basit bir şekilde yapılmış resimli anlatımını buldum ve paylaşmak istedim.

kısaca diğer motiflerle beraber örerken motif nasıl birleştirilir anlatmam gerekirse ilk kare motif tamamen örülür, ikinci kare motifi örerken sonlarına doğru uygun yerden 3-4 zincir çekilir diğer motifin zincir boşluğuna batılır ve tekrar 3-4 zincir çekilir dolgu yapılması gerekiyorsa trabzan dolgusu yapılır.

diğer bir kare motif birleştirme işlemide bütün kare motifler tığla örülür ve tek tek aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi birleştirme yapılır.

kare motif birlestirme

kare motif birlestirme tekniği

 

kare motif birlestirme teknigi

kare motif birlestirme teknigi

 

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar