Reklam :

Haroşa Bebek Yeleği Modeli Yapılışı

Yayın Tarihi:17 Kasım 2011
Pin It

 

yeni doğan bebeklere haroşa örgüden tersten örülen kolay mı kolay minik yelek modeli

haroşa bebek yeleği modeli yapılışı

haroşa bebek yeleği modeli yapılışı

 

haroşa bebek yeleği modeli yapılışı:

4 numaralı şişe 30 ilmek atın ve 7 sıra haroşa örgü örneği örün.

sonra 30 ilmeğin sağ yanına 10 ilmek daha ekleyin ve 40 ilmekle 4 sıra haroşa ters örgü örerek bebek yeleğinin askısını yaparak örmeye 20 ilmek eksilterek kol kesimine kadar gelin ve 20 ilmekle 4 sıra kol kesimi için ördükten sonra ve yeleği sağ ön yüzünü örmüş oldunuz.

şimdi sol ön yüzü içinde 30 ilmekle 7 sıra haroşa örgü örün ve şişteki ilmeklerin sol yanına 10 ilmek atarak sol yelek askını 4 sıra örün ve yine 20 ilmek eksilterek 4 sıra 20 ilmek sayısıyla haroşa ters örgü örerek örgüdeki ilmekleri kapayın.

yelek arka yüzü için : 20 ilmekle başlayın ve 4 sıra  haroşa örneği örün. ve şişin sağ tarafına 20 ilmek atarak 4 sıra haroşa örmeye devam edin.

bu noktadan sonra şişteki ilk 10 ilmeği kapatıp 30 ilmekle 14 sıra haroşa örgü örün.ve yine şişe 10 ilmek atıp 40 ilmek sayısıyla 4 sıra haroşa örgü örün ( askıları ) ve 20 ilmeği kapatarak 4 sıra kalan 20 ilmek sayısıyla yeleğin arka yüzünü örmeyi bitirin ve yeleği dikin.

belki kafanız karışmıştır ama sağ elini kullananlar için düzgün bir şekilde anlatmak istedim. bu yandan örülmüş haroşa bebek yelek modelini ters taraftan farklı şekilde de örebilirsiniz.

 

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar