« Önceki Örnekler

Yeni Doğan Yakalı Bebek Yeleği Modeli Yapılışı

Yayın Tarihi: 12 Kasım 2011 Cumartesi Saat: 7:28
Pin It

 

bu renkli yün örgü yelek modeli yeni doğan bebeğinizi kış ayları ve soğuk günler de sıcacık tutmak  için 0-3 aylık bebeklere uygun. çok cici yakalı yelek örneği. turuncu,kırmızı, sarı ve yeşil yün kullanışmış ve düz örgü, tek pirinç örgüsü ve lastik örneği ile örülmüş.

 

yeni doğan yakalı bebek yeleği modeli

yeni doğan yakalı bebek yeleği modeli

yeni doğan 0-3 aylık bebekler için uygun yakalı modelde yelek yapılışı :

şişle örme yelek için kullanılan yün renkleri turuncu, yeşil, kırmızı

yelek örgüsünde uygulanan örgü teknikleri yaka, kol uçları ve bel kısmı için tek lastik örgü modeli, yelek bedeni için rengarenk yünlerden çizgili modelde düz örgü örneğ, yelek düğme deliği yeri için tek pirinç örgüsü ile örülmüştür.

 

sağ yelek önü için 4 numaralı şişe yeşil yünle 30 ilmek atın ve 7 sıra tek lastik örgüsü örün.

sonra sarı yünden 6 ilmek tek pirinç örgüsü ile başlayarak ve düz örgü şeklinde 3 sıra örün. bu şekilde yün renklerini değiştirerek kol altı kesimine kadar gelin kol kesiminde 4 ilmek eksiltin ve 26 ilmekle yaka oyuntusuna doğru gelin yaka oyuntusu için omuza kadar 6-7 sıra kenardan 1 ilmek eksilterek omuza kadar örün ve ilmekleri kapayın.( tek pirinç örgü modeliyle örülen düğme deliği yerlerine uygun aralıklarla ilik yeri açın)

sol yelek önü içinde aynı işlemi uygulayın.

yelek arkası için yine aynı renkli yün sırasıyla 60 ilmekle örmeye başlayın ve kol altı kesimi için her iki yandan toplam 8 ilmek eksiltin. ve omuza doğru örün. ilmekleri kapayın.

sonra iki ön ve arka yelek parça örgülerini dikin ve yeleğin yaka kısmını örmek için sağ ön yaka oyuntusundan diğer yaka oyuntusuna kadar misinalı şişle uygun sayıda ilmek çıkartarak 7 sıra tek lastik örgüsü örün.

yeleğimiz kısa kollu yelek tarzında örülmüş ve kol uçlarına sonradan yine şişle ilmek çıkartıp lastik örgüsü örün.

 

Etiketler:

« Previous Entries