Kare Motiften Tığ İşi Örgü Boyunluk Atkı Modeli Yapılışı

Yayın Tarihi: 18 Aralık 2011 Pazar Saat: 16:19
Pin It

 

10 adet tığ işi kare motiften yapılan örgü boyunluk atkı modelini renk renk değişik yünlerden örebileceğiniz gibi boyundan aşağıya doğru sarkan bir şekilde salaş boyunluk ve atkı tarzında da motif sayısını çoğaltarak yapabilmeniz mümkün..günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek ve renkli giyinmeyi sevenler için gayet şık ve kolay bir atkı boyunluk modeli..

 

kare motiften tığ işi örgü boyunluk atkı modeli yapılışı

kare motiften tığ işi örgü boyunluk atkı modeli yapılışı

kare motiften tığ işi örgü boyunluk atkı modeli yapılışı :  1 motif yapımını anlatmak istiyorum. tığla 8 zincir çekin ve çektiğiniz zinciri zincir ucuyla yuvarlatarak halka yapın ve birleştirin. halkanın içine sırasıyla üçlü trabzan dolgusu 2 zincir çekimi, 3 lü trabzan dolgusu, 2 zincir çekimi, üçlü trabzan dolgusu, 2 zincir çekimi, üçlü trabzan dolgusu, 2 zincir çekimi şeklinde örerek birleştirin ve farklı yünle kare motifi örmeye geçin. 2 zincir çekimlerinin içi yani zincir boşluklarının içini üçlü trabzan dolgusu ve 2 zincir çekimi, üçlü trabzan dolgusu şeklinde giderek doldurun.ve 4 sıra bu işlemi tekrarlayarak 1 kare motifi tamamlayın. ve diğer kare motifleride tek tek yapın.
ve en sonunda tığla örülmüş renkli kare motifleri uygun renk ve yünle dikiş izini çok belli etmeden iki kare motif yan yana gelecek şekilde ve boyunluk atkı modelini ikiye katlayıp dikerek birleştirin. bu kare motif birleştirme için yapılan en kolay yoldur. kolay gelsin..
kare motifleri şöylede birleştirebilirsiniz her bir kare motifi örerken en son sıra örümünde örülmüş olan kare motifi alarak zincir boşluklarının içine sık iğne dolgusu yaparak birleştirebilirsiniz.

 

Etiketler: