Kahverengi Örgü Boyunluk Yapılışı

Yayın Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma Saat: 15:47
Pin It

 

kolay örgü boyunluk modeli nasıl örülür diyen takipçilerime ve diğer ziyaretçilerime bu kahverengi yün ile düz örgü ve çift lastik örgü tekniğiyle şişle örülmüş boyunluk modelinin tarifini paylaşmak isterim..

 

 

kahverengi örgü boyunluk yapılışı

kahverengi örgü boyunluk yapılışı

 

kahverengi örgü boyunluk yapılışı

kahverengi örgü boyunluk yapılışı : ister 4 numaralı misinalı şişle veya iki şişle örebilirsiniz. tabiki şiş ne kadar kalın olursa o kadar örgü bol olur ve ilmek sayısı az olur. şiş ne kadar ince olursa örgü o kadar sık olur ve tarifteki ilmek sayısı tutmayabilir. Tabi bunun içine örülecek yünün kalınlığınıda koymak gerekir. denge misali…
100 adet ilmek atın ve 6 sıra çift lastik örgü modeli örün. ( çift lastik örgü tekniği 2 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa örgü şeklinde örülür, şişin arkasından düz ilmekler haroşa örgü, haroşalar düz örgü örülür)
6 sıra çift lastik örneği ördük ve düz örgüye geçelim. 100 ilmekle örgü boyunluk modelini tercihiniz doğrultusunda o uzunlukta örün. örneğin 40 veya 50 sıra düz örgü boyunluk örneği için yeterli gelir.
düz örgüyü ördünüz. şimdi tekrar 6 sıra çift lastik örgüsü örün ve şişteki 100 ilmeği birden kapatın. ve boyunluk modelinin yapımı bitti şimdi ters çevirerek dikin. kolay gelsin..

 

Etiketler: