« Önceki Örnekler

Bordo Rengi Saç Örgülü Şişle Örme Atkı Modeli Yapımı

Yayın Tarihi: 17 Şubat 2012 Cuma Saat: 18:08
Pin It

 

 

bordo rengi saç örgülü şişle örme atkı modeli yapımı

bordo rengi saç örgülü şişle örme atkı modeli yapımı

bordo rengi saç örgülü şişle örme atkı modeli yapımı : 5 numaralı şişle 54 ilmek atın.

başlangıç için : 2 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa örgü ve 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü, 4 haroşa örgü, 4 düz örgüi, 4 haroşa örgü, 4 düz örgü ve 2 haroşa örgü, 2 düz örgü örneği ile 4′lü lastik örgüsü ile 10 sıra örmeye başlayın.

daha sonra saç örgü örneğini örmeye geçelim. 4 ilmek haroşa örgü örün. sonraki 12 ilmekle saç örgü öreceğiz. ilk 6 ilmeği örmeden bir başka şişe veya tığa alın, daha sonra sonraki 6 ilmeği sağ elimizdeki şişe alarak, tığda bekleyen 6 ilmeği sol şişe geçirip, sağ şişteki 6 ilmeğide sol şişe alarak çapraz bir şekil yaparak düz örgü ile örün.

4 ilmekten ,3 haroşa örgü, 1 ilmek düz örgü şeklinde yukarıdaki saç örgü örülüşünü yapacağızi yine 4 ilmekten 3 haroşa, 1 ilmek düz örgü ile yine saç örgü yaparak şişteki sonra 4 ilmeği haroşa öreceğiz.

şişle arka sırayı örerken bütün ilmekleri haroşa örgü örneği örün.  bordo rengi yünden örülen saç örgülü atkı modelinin saç örgüsünü istenilen uzunlukta örneğin 5 cm kadar ördükten sonra saç örgüsünün kıvrımlarını yapmak için başta yapmış olduğumuz 6+6, 12 ilmeği çaprazlama alarak aynı işlemi uygulayın. örgülü atkıyı istediğiniz boyutta ördükten sonra en başta yapılan lastik örgüsünü tekrarlayarak ilmekleri kesin. kolay gelsin..

 

Etiketler:

« Previous Entries