Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Modelleri

Yayın Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma Saat: 7:11
Pin It

 

herkese merhaba ! bugün sizler için seçtiğim örgü bebek yelekleri ve modelleri yapılışı kolay düz örgü ve haroşa örgü ( ters örgü ) modelinden kolayca yelek örmek isteyen el örgüsü sevenler için yakadan veya omuzdan başlamalı tek parça örülen dikişsiz yelekler.. yakadan başlamalı ya da boyundan başlamalı bebek yelek örgüleri şişe atılan ilmek sayısının ilk sıradan yelek kol kesimine kadar ara ara ilmek sayısı arttırılması ile çoğaltılarak örülür. Yelek kol kesiminden itibaren arka ve ön yelek bedeni dümdüz örülür. tabi yelek kol kesimi için ilmek çoğaltılır unutmadan belirtmek isterim. kolay gelsin…

 

yakadan başlamalı bebek yeleği modelleri

yakadan başlamalı bebek yeleği modelleri

boyundan örülen bebek örgü yelek modellerine sade ve şık olması dolayısıyla kız bebeği için düz örgü ve haroşa örgü modelinden tek düğmeli dikişsiz yelek örneğini iki şişle boyundan başlamalı olarak örülebileceği gibi, misinalı şişlede başlanarak örülebilir..

 

yakadan başlamalı bebek yeleği

lila rengi mi desemi açık mor rengi yün mü desem bilemedim. ama yünün rengini ve bebeklere kolay örülmesi dolayısıyla ben yine düz örgü ve ara ara roba kesiminde ters örgü ile örülen omuzdan başlamalı örgü bebek yeleği modelini beğendim..

yakadan başlamalı bebek yeleği modelleri

yukarıdaki pembe yün ile yakadan örülen bebek yeleği modelinin aynısı bir koyu pembe dikişsiz örgü yelek modeli..

yakadan başlamalı bebek yelekleri

 siyah ve mavi kırçıllı yün ile yakadan başlanan bebek yeleği örneğinin yakadan itibaren yapılışında tek lastik örgü modeli ile kol kesimine kadar örülmüş..

yakadan başlamalı bebek yeleği modelleri

yakadan başlama tek parça dikişsiz örülen bebek yelek modellerine güzel bir örnek…

Etiketler: