Çeşitli Örgü Bebek Elbise Modelleri

Yayın Tarihi: 27 Ekim 2011 Perşembe Saat: 14:42
Pin It

 

bugünkü paylaşımın şu dünyadaki en değerli varlıklarımız olan minik kız bebekleri için örgü elbiseler. minik prenseslere ilkbahar, sonbahar ve kış aylarına uygun giyilebilecek farklı örgü tekniği ile şişle örülmüş çeşitli bir kaç model kız bebek örgü elbise modellerini örmek isteyenlere desen ve model açısından fikir olması düşüncesiyle sevimli olur diye düşündüm.

örgü bebek elbise modelleri

örgü bebek elbise modelleri

kışlık örgü bebek elbiselerine tam uygun bir model. hem renginden hem de uzun kollu yapılmış olmasından dolayı bebek elbisesi olarak şık bir örnek. kız bebeği için yakası yuvarlak kesimli şişle örme pembe uzun kollu siyah çizgili düz örgü elbise modeli.

 

örgü bebek elbise modelleri ve yapılışları

 

sarı ve pembe tonlarında alacalı merserize ipten yakası çiçekli klasik kesimli  askılı kız bebek elbise örneği bebekleriniz için yaz ve bahar ayları için mükemmel ve hafif bir örgü elbise modeli olduğu kadar çokta sevimli.

 

örgü bebek elbise modelleri anlatımlı

kız bebek için sarı ve fuşya rengi yünle şişle örülen yuvarlak yaka ve kısa kol kesimi örgü elbise modelinin kolları karpuz kollu elbise modelinde pembe saten kurdele ile daha rahat olması açısından kurdele ile süslenmiş.

 

örgü bebek elbiseleri

 

3 ila 6 aylık kız bebeklerine açık ve mor yünle iki renkli şişle askılı modelde sonbahar ve kış aylarında rahatça giyebileceği üzeri çiçek motifleriyle süslemeli el örgüsü mor bebek elbise örneği.

 

örgü bebek elbisesi

 

hem tığ işi ve hem örgü birleşimiyle birlikte yapılan bu küçük örgü elbise modeli kız bebeğine annesinden güzel bir hediye olabilir üzerindeki renkli küçük çiçek motifi ve çiçek motifinin içinde parıldayan küçük inci boncuklarla süslenmiş. güzel kız bebek elbisesi örneği pekte şeker bir elbise modeline benzemiyor mu ?

Etiketler: