Eski Tişörtten Çanta Yapımı

Yayın Tarihi: 18 Aralık 2011 Pazar Saat: 14:46
Pin It

 

evde giysi dolabında ya da çekyat altında bir yerlerde saklı kalmış modası geçmiş, yırtık eski püskü uzun kollu, kısa kollu penye tişörtlerimizi değerlendirmenin değişik ve farklı bir yolu. Bazen olur ya hiç bir eşyamızı atmaya kıyamayız. ve bu eski kullanılmayan eşyalar, tişörtler evde dağ gibi birikir. eski giysilerimizi bulduğumuzda da acaba onlarla neler yapılabilir diye kara kara düşünürüz.biz hanımların aklına eski tişörtlerden ilk olarak el bezi, toz bezi veya cam bezi yapmak gelir. ve genelde öylede yaparız. ama bakın kullanılmayan eski tişört veya penye değerlendirme için yapılabilecek geri dönüşüm hobi çalışmalarına örnek farklı bir yol daha varmış.

eğer penyeden çanta yapmak istiyorsanız benden size bir fikir penye kumaş alıp şişle veya tığla çantayı örüp sonradan ufak ufak şerit halinde kesilmiş penye parçalarını ya da tişört parçalarını tığla çanta örerseniz trabzan dolgusu arasından, şişle örerseniz ( haroşa örgü ile örerseniz) ilmek arasındaki boşluklardan geçirip bağladıktan sonra saçaklı bir görünüm alır. ( her kat için geçerli)  bu saçaklı çanta modelini yapmanız çok kolay. eski tişörtleri ve penyeleri değerlendirmek isteyenlere yapılışını açıklamak gerekirse .

ince dikdörtgen bir uzunlukta şeritler halinde kesmiş olduğunuz tişörtlerinizi ( tabi önce çanta örümü için aynı renk penye tişörtten olursa daha iyi olur) ve kesilen tişört parçalarını iğne iplikle dikerek yumak haline getirin. Birbirine bağlarsanız topak olur ve tığla, şişle örerken potluk yaratır, örmesi zorlaşır. çanta yapımı bittikten sonra farklı renklerdeki renkli küçük tişört penye parçalarını keserek ilmek ve dolgu aralarından geçirerek bağlayın ve saçaklı bir çanta elde edin.

eski tişörtten çanta yapımı

eski tişörtten çanta yapımı

Etiketler: