« Önceki Örnekler

Ponponlu Bebek Bereleri

Yayın Tarihi: 09 Ekim 2012 Salı Saat: 10:41
Pin It

 

yapılışı çok kolay bu tepesine ponpon takılmış mavi, mor, yeşil, kırmızı, sarı, kavuniçi gibi farklı yün renk seçenekleriyle örülmüş renkli  bebek bere örnekleri tek lastik örgü modelinden şişle yapılmış. bebekleri ve çocukları için kolay örgü modeliyle şiş örgü bere örmek isteyenler için bere modellerinin yapılışlarını bere örmek ve örgüye yeni başlayanlar için fikir olması için kısaca paylaşmak istiyorum.  iki şişle örülebilecekleri gibi misina uzunluğu kısa olan küçük misinalı şişlede hiç dikiş payı bırakmadan dikişsiz bere şeklindede örmek mümkün. el örgüsü bebek bere yapımı için kullanılan yünün ve şişin kalınlığı bere tarifimdeki ilmek sayısını etkiler.

ponponlu bebek bereleri

 

renkli ve ponponlu bebek bere yapılışı : şişe 48 ilmek atın. şapka ve bere modellerinde genelde olan alın kısmını dışa doğru kıvırmak için yapılan  lastik örgüsü bu örgü berelerin yapımında uygulanmamış , doğrudan lastik örgüsüyle bere örülmeye geçilmiş.

48 ilmeğin1 düz, 1 haroşa ( ters örgü), 1 düz, 1 haroşa örgü şeklinde örerek bere modeli bebeğinizin kulak kısmına doğru yaklaştıkça 1 ya da 2 sırada bir kenarlardan ilmekler eksilterek örmeye devam edin. tepe noktasına doğru yaklaştıkça 10-12 ilmek kaldığında tüm ilmekleri kapayın ve tersten dikin ponpon  yaparak ponponuda bereye dikin.. ponpon yapımı videosu

misinalı şişle bere örmek için yine misinalı şişe 48 ilmek atarak tek lastik örgüsü ile örmeye başlayın. ördüğünüz bütün ilmekler misinalı şişin içinde kalacak şekilde yuvarlatarak dikişsiz öreceksiniz.

Etiketler:

« Previous Entries