« Önceki Örnekler

Kırmızı Bebek Yeleği

Yayın Tarihi: 21 Aralık 2011 Çarşamba Saat: 13:48
Pin It

 

sadece düz örgü örneği ile şişle yapılmış yapımı çok kolay düğme deliği açılmamış düğmesiz bir yelek. yine üç parçalı olarak örülüp tersten yelek dikimi yapıldıktan sonra sade kırmızı yelek örneğinin üzerine herhangi bir tığ işi örgü çiçek, gül veya daha değişik motifler yaparak süslemeniz mümkün. 2-4 yaş bebek ve kız çocuğunuzun günlük hayatta ev içinde giyebileceği bir yelek modeli. el örgüsü kırmızı bebek yeleği modelinin yapılışını anlatmak gerekirse. örme yelek çok ince kırmızı iple ve 2 numara şişle yapılmış.

 

kırmızı bebek yeleği

 

kırmızı yün ile bebek ve çocuk yelek yapılışı: önce yeleğin sağ tarafını yaparak şişe 40 ilmek atın hiç lastik, pirinç örgü veya haroşa örgü tekniği uygulamadan direkt olarak düz örgü ile örmeye başlayın. kırmızı yün yelek modelinin koltuk ve yaka kesimine geldiğiniz noktada koltuk altı kesimi bırakmak için 5 ilmek eksiltin. yaka kesimi için şişle her 2-3 sıra dönüşünde göğüs çevresini v yaka şeklinde yapmak için kenarlardan iki ilmeği birlikte alıp bir ilmek sayısı şeklinde eksiltip örün. omuz kesimine kadar gelin yeleğin yakasını istediğiniz açıkltıkta olduğundan emin olduğunuz noktada ilmekleri kapayın.

kırmızı örme yelek modelinin sol tarafınıda aynı şekilde yapın.

yelek örneğinin arkasını yapmak için şişe 80 ilmek atın ve düz örgü örerek yelekte kol kesimine kadar gelin. her iki kol kesimi için 5+5=10 ilmek eksilterek koltuk altı kesimi yaparak yukarıya doğru düz örgü ile örmeye devam edin ve yeleğin boyun kısmında ilmeklerin tümünü kapayın. bebekler ve çocuklar için kırmızı yelek yapımı tarifim bu kadar. Yalnızca kırmızı yeleğin düğme deliği yerleri, kol ve bel kısımlarında çift lastik gibi örgü tekniği örülmediği için yelek uçları içe ve dışa kıvrılmış. sizler sonradan tığla sık iğne yaparak daha düzgünleştirebilirsiniz.  bu konuyla ilgili eğer kenar ilmeklerin daha düzgün olmasını istiyorsanız her sıra başında kenardan bir ilmek alarak örmeden devam ederseniz yeleğinizin kenarları düzgün olur . tabiki dönüşte örülecek.

Etiketler:

« Previous Entries