« Önceki Örnekler

Tığ İşi Bebek Şapkaları

Yayın Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi Saat: 6:19
Pin It

 

Herkese Merhaba ! bu güzel tığ işinden hayvan figürlü, çiçekli ve kasketli bebek şapka modellerinin açıklamasını asla ben öremem , ama şu güzel şapkaları örmek istiyorum, ama bunlar çok şirin diyen takipçilerim için zaman zaman anlatımlı olarak paylaşmak isterim…şimdi bana diyeceksiniz neden hemen anlatmıyorsun diye. Ama size şöyle diyebilirim aslında genel olarak hepsi aynı üçlü trabzan dolgusu ile örülüyor ama tığ işi bebek şapka modellerinin hepsi anlatım için ayrı ayrı bir özen istiyor. benim için her ne kadar yapılışları kolay olsa da farklı teknikler, uygulanacak şapka süsleri ve aksesuarlar var.. Lakin yinede altlarında sizlere fikir olsun diye kısaca paylaşmak isterim..

 

tığ işi bebek şapkaları

tığ işi bebek şapkaları

kız ve erkek bebeklere pembe ve mavi ipten tığ işi ile yapılan bu ayılı bebek şapkalarını görünce en çok sevdiğim çizgi filmlerden ayı bobo ve ailesi geldi aklıma.. ayı figürlü tığ işi bebek şapkası modelleri şapkanın tam tepesinden 10 zincir çekilip zincirin yuvarlatılıp içine dönerek trabzanla dolgu yapılarak örülür. tabiki her tığ ile dönüşte aralarda dolgu sayısı arttırlır. ayı kulaklı şapkanın kulakları, burnu ve gözleri sonradan yuvarlak motifle yine dolgu ile yapılır ve şapkaya dikilir.

tığ işi bebek şapkaları

 yine tepeden örülmeye başlanır bu beyaz çiçekli kenarları fırfırlı tığ işi pembe kız bebeği şapka modeli. kenarlarındaki fırfırlar tığla trabzan dolgu sayısı aynı dolgu içine iki adet dolgu yapımı ile kıvrılır.

tığ işi bebek şapkaları

 tığ işi baykuşlu bebek şapkası modelide önce pembe ve yeşil renkli kısmı tığla tepeden başlangıç noktasından dönerek beraber örülür ve kulak kısımları sonradan iplik bağlanarak örülür. baykuş yüzü figürü verebilmek için motif yapılır. daha önceki yazılarımda yapılışını paylaşmıştım.

tığ işi bebek şapkaları

 hello kittyli tığ işi şapka modeli de yine aynı şekilde örülür hello kitty kedi figürü sonradan tığla örülür ve şapka üzerine dikilir.

tığ işi bebek şapkaları anlatımlı

kulaklı ve köpek figürlü sarı tığ işi bebek şapkası örneğide aynı şekilde örülür üzerindeki kulak motifleri sonradan yapılır ve dikilir.

tığ işi bebek şapkası

 tığ işi beyaz çiçek motifli kulaklı mavi bebek şapka modeli

tığ işi bebek şapka modelleri

 ponponlu tığ işi bebek şapkası örneği

tığ işi bebek şapka örnekleri

 kasketli pembe tığ işi bebek şapka modeli de şapka başlangıç noktası olan tepeden başlanır ve kulak hizasına kadar örülür. şapkanın önüne kasket yapımına gelince öne doğru örülür . ve çiçek motifi ile süslenir..

tığ işi bebek şapkaları

 

tığ işi şapka modelleri

 

çiçeklerle süslü bu güzel ve şirin tığ işi kız bebek şapkası modeli tığla sık iğne yaparak yine tepeden tığla dönerek sık iğne aralarında iki batarak genişletilerek örülür. çiçekli şapka örneğinin yeşil iplikle örülen kısmıda yine sık iğneyi he sıra dönüşünde iki kere batarak örülür. ve çiçek motifi yapımı ile çiçek bahçesine dönüşen muhteşem yazlık tığ işi bebek şapkası modeli ortaya çıkar..

Etiketler:

« Previous Entries