« Önceki Örnekler

Karpuz Dilimli Bebek Atkısı Yapılışı Anlatımlı

Yayın Tarihi: 02 Şubat 2012 Perşembe Saat: 11:54
Pin It

 

bebek örgü atkı modelleri içinde kız ve erkek bebekleri için değişik ve ilginç atkılar örmek ve bunu için arayışlarda bulunan annelere…kışın en şiddetli soğuk günlerinin yaşandığı şu zamanlarda yaz aylarını hatırlatan karpuz meyvesinin şekil itibariyle dilimli halini anlatan bir örgü atkı modeliyle bebeklere atkı örmeye ne dersiniz?

 

karpuz dilimli bebek atkısı yapılışı anlatımlı

karpuz dilimli bebek atkısı yapılışı anlatımlı

karpuz dilimli bebek atkısı yapılışı anlatımlı : 4 numaralı şişle yeşil iple 30 ilmek atın ve tek lastik örgü modeli ile 10 sıra örün.

daha sonra beyaz iple 2 sıra lastik örgüsü örün. ve kırmızı iple kız veya erkek bebeğinizin boynunu saracak kadar tercih ettiğiniz uzunlukta tek lastik örneği örmeye devam edin.. karpuz renklerinden olulşan yünlerle ördükten sonra en sonunda atkı modelinin kenar kısmına üçgen şekil vermek için her sırada bir şiş başlarında ve sonlarında ilk ilmeklerden bir tane eksilterek şişte 30 ilmekten 3 ilmek kalana kadar örün. karpuz dilimi görüntüsü vermek içinde iğne iplikle karpuz çekirdekleri yapmak için siyah iple atkı üzerine  işleme yapın. bu kadar yapımı bebekler için gayet kolay bir örgü atkı modeli bu. haroşa örgüden de örüp üzerinde işlemeler yapabilirsiniz.

karpuzlu meyveli bebek atkı modeline tam tersi olarakta 3 ilmek ile başlayıp her iki kenardan ilmek çıkartıp şişte 30 ilmek olduğunda örmeye devam edebilirsiniz. kolay gelsin..

 

Etiketler:

« Previous Entries