« Önceki Örnekler

Üç Renkli Erkek Beresi Modeli Yapılışı

Yayın Tarihi: 24 Aralık 2011 Cumartesi Saat: 15:29
Pin It

krem rengi, açık yeşil ve koyu renkli yünle şişle örülen örgü bere modeli yapımı kolay bere modellerindendir. misinalı şişle örülebileceği gibi iki şişlede örülebilir. farklı farklı renkli yünlerle örülebileceği gibi ben sizlere bu bere modeli üzerinde uygulan yün renkleri ve örgü modelleri ile yapılışını anlatarak paylaşmaya çalışacağım.

üç renkli erkek beresi modeli yapılışı

üç renkli erkek beresi modeli yapılışı

üç renkli erkek beresi modeli yapılışı : 4 numaralı şişle ve koyu gri, açık yeşil ve krem rengi yünle erkek çocuk, erkek bebek veya eşlerinizi için bere örmek istiyorsanız işte açıklaması:

şişe 60 ilmek atın ( tabi bere örülecek kişinin baş çevresi ve boyu ilmek sayısını etkiler)

ve 12 sıra çift lastik örgüsü örün . ( 2 düz , 2 ters haroşa örgü şeklinde örülecek. 

sonra açık yeşil yünle 10 sıra düz örgü örmeye başlayın. bu arada kenardan ve aralardan 10 sırada 10 ilmek çıkartarak örgü bere modelinin baş çevresini genişletin. 70 ilmek olsun. sonra gri yün ile örmeye geçin ve bunuda 10 sıra düz örgü örneği örün.

daha sonra krem rengi yün ile örmeye başlanılan yerden ilmekleri 10 ilmek sayısına ayırarak her 10 nuncu ilmeğin örüleceği yerden bir ilmek eksilterek örün. arkadan ilmek eskiltmeyin. ikinci krem rengi yün ile örülen sırayıda 9. ilmeğin olduğu yerden eksilterek örün ve böyle berenin tam tepe noktasındaki açık yeşil yünle örülen kısma kadar şişte yaklaşık 5 ilmek sayısı kalana kadra ördün ve ister bereyi ilmeklerle beraber tersten kapatın veya kalan ilmekleri kapattıktan sonra tersten dikin. kolay gelsin.

 

Etiketler:

« Previous Entries