1 Yaş Bebek Örgüleri

Yayın Tarihi: 25 Aralık 2011 Pazar Saat: 7:48
Pin It

 

başlıkta 1 yaş bebek örgüleri dememin 2 sebebi var. sebeplerinden bir tanesi dün akşam üzeri çok sevdiğim arkadaşım Filiz’in 1 yaşındaki dünyalar tatlısı kız bebeği İrem’le bana ziyarete gelmeleri oldu. Üzerinde yaşına yakışır cicili bicili örgülerle ve ponponlu şapkasıyla kevser teyzesini ziyarete gelmişti.. ve ben bazen başlık bulmakta zorluk çekiyorum..ama sağolsun irem bana dün akşam hem tatlı bir süpriz yaptı ve fikir verdi..

ikincisi ise bana göre bu çok cici, çok şeker, çok şirin yün ile el örgüsü bebek örgü modellerinin daha çok 0-1 yaş bebekler için örülmesi.. yani yün ile en çok yeni doğan bebeklere 1 yaşına gelene kadar örgüler örülüyor.. seviyorum demiştim ya her seferinde bu minicik örgüleri ve bunları bir manken edasında üzerinde taşıyan bebişleri.. yıllar öncesinden kalma bir özlem duygusu herhalde benimki. bebekliğimi hatırlamıyorumda her insan gibi; ama çocukluğum şimdiki nesil çocuklarından daha neşeli ve eğlenceli geçti diyebilirim sizlere. Nedir bu yünden örülen küçük örgülere karşı koyamamazlık, içimdeki sempati ! ne hünerli eller var bebekleri ve çocukları için örgüler ören marifetli eller.. kullanılan renklerin uyumu ve desenleriyle ben bu bebek örgülerini çok beğendim . Umarım sizde beğenirsiniz.

 

1 yaş bebek örgüleri

1 yaş bebek örgüleri

beyaz ve açık lila rengi yünün kar tanesi örgü motifi ile bir araya geldiğinde şıklık buna denir..hakim yaka kazak modeli , bere ve örgü pantolon takımından oluşan bebek takımı modelleri 1 yaş bebekler için şahane bir model..

 

1 yaş bebek örgü modelleri

düz örgü modelinde ve tek lastik örgü örneğiyle şişle örülmüş üç düğmeli krem rengi örgü erkek bebek ceketi modeli 1 yaş erkek bebeği için yapımı hem kolay , hem de bir o kadar şık..

1 yaş bebek örgüleri

0-1 yaş arasındaki kız bebeklere el örgüsü pantolon, hırka ve patik takımı modeli yeni yıla güzel bir örgü kıyafet içerisinde girmesini isterseniz yün bebek örgü modelleri içinde örülmeye değecek kadar mükemmel..

kırmızı ve gri yünden şişle reglan kol kesimli, robası desenli kazak modeli 1 yaş erkek bebekler için hem sportif, hem de ideal..

1 yaş bebek örgüleri

kol kenarları, bel lastik kenarlaro ve robası saç örgülü yeşil bebek hırkası yakadan başlamalı bebek hırkası modellerine güzel bir örnek. 1 yaşına kadar olan bebeklere alternatif renk ve modelde şık bir hırka örneği

1 yaş bebek örgüleri

 yeni doğan bir bebeğe önceden hazırlanmış bir örgü bebek takımı.. sarı yünle yine yakadan örülen sarı hırkası, şapkası ve patik takımıyla şişle örülen yün bebek örgülerine güzel bir takım modeli.

1 yas bebekler icin orguler

sarı ve yeşil yünün bir arada şıklığı buna denir.. elbise, patik ve ponponlu bere takımından oluşan üçlü örgü kız bebek takımı seti.. yün bebek örgülerine şık bir model.

1 yaş bebek örgüleri

kırmızı yün ile 1 yaş kız bebeği için uygun robası yaprak örgü modeliyle ve kırmızı beresi ile 0-1 yaş arası kız bebeğine örgü hırka ve bere takımı örmek isteyen annelerin ilgisini çekecek bir model..

bir yaş bebek örgüleri

 kesme şeker örneği tekniğiyle yapılmış bu açık pembe yünden örülen örgü bebek hırka, pantolon ve bere takımı modeli tek başına mükemmel ve 1 yaş kız bebeği için yün bebek örgü modellerine tarz bir örnek..

1 yaş bebek örgüleri

bebek örgü modellerine tığ işi kapşonlu yeşil bebek hırka modeli ve bere örneği..

 

Etiketler: