Reklam :

Eski Tişörtten Kapı Süsü Yapımı

Yayın Tarihi:24 Ekim 2011
Pin It

çocuk odalarınızın kapısı artık sevimsiz değil.  eski tişörtten kapı süsü çıktı. yine bir süredir sizlerle paylaşmak istediğim bebek ve çocuk odası aksesuarlarından biri olarak kullanılabilecek, odalarının içerisinde gezerken sizlerinde el yapımı ve hayal gücünüzü katarak böyle çiçekli sevimli bir kapı süsü yaparak onların dikkatini çekeceği bir aksesuar modeli yapmak bence biçilmiş kaftan.. bu kapı çelengi yapımı örneğinde süsleme olarak kumaş çiçekler kullanılıp kız çocukları ve kız bebekleri için uygun olsa da, erkek bebek ve çocukları için keçeden yapabileceğiniz hayvan figürlü süslemelerle kapı süsü yapımına monte etmeniz mümkün. tişört değerlendirme yöntemiyle yapılan çocuk odası kapı çelengi resimli olarak tarifli anlatılmış ama ben yine de naçizane yorumumla ufacıkta olsa yapmak isteyenlere fikir vermesi adına paylaştım. yapılışı kolay ve pratik olduğu için ben çok sevdim, umarım sizde seversiniz..

 

eski tişörtten kapı süsü yapımı

eski tişörtten kapı süsü yapımı

eski siyah beyaz enine çizgili bir uzun kollu tişörtten yapılan tişört değer ve eski küçük kumaş parçaları değerlendirilerek yapılmış çiçekli kapı süsü

eski tişörtten kapı süsü yapımı

kapı süsü yapmak için gerekli olan malzemeler, eski veya kullanılmayan bir tişört strafor köpük küçük düğmeler ve küçük renkli kumaş parçaları çiçek yapmak için, iğne iplik ve makas.

 tişörtten kapı süsü yapımı

ilk önce tişörtü strafor kapı çelengine olacak şekilde eşit uzun parçalar keselim

eski tişörtleri değerlendirme

bu parçaları dikiş makinasında veya elde iki ucu açık kalacak şekilde tersten dikelim

kapı süsü yapımı

dikerek birleştirmiş olduğumuz eski tişört parçasını strafor köpüğün üzerine geçirin

eski tişörtten kapı süsü yapımı

sonra daha yumuşak ve kabarık olması için içine elyaf pamuk koyun

eski tişörtten kapı süsü yapımı

ve iki ucunu karşılıklı olarak elde dikiş izi göstermeden pürüzsüz bir şekilde dikelim.

eski tişörtten kapı süsü yapımı

eski tişörtten kapı süsü yapımı

 

eski tişörtten kapı süsü yapımı

ve en sonunda artan kumaş parçalarını değerlendirerek küçük renkli kumaş çiçekler yaparak bu çiçekleri eski tişörtün üzerine dikelim. uygun bir yuvarlak kapı çelengi süsünü kapıya asmak için herhangi bir yöntem kurdele, ip veya eski tişörtten kalan ince kumaş parçalarını saç örgü şeklinde örerek askı yaparak kullanabilirsiniz.


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar