Reklam :

El Örgüsü Bebek Patik Modelleri

Yayın Tarihi:30 Eylül 2011
Pin It

 

anneler ve babalar bebekleri için ilk adımlarını atacakları ortopedik, kullanımı rahat ilk adım bebek ayakkabılarını almayı tercih ederler. evin içinde ilk adımlarını atmaya başladıkları zaman dünyanın en mutlu ebeveynleri olurlar. Derken bebekleri yürümeye başlar. Artık eskisi gibi hadi tay tay dur, hadi tay tay kızım veya oğlum gibi cümleyi çoktan geride bırakılar. Gün geçtikçe büyüyen bebekleri için ayakkabı seçmekte ve bazen almakta zorlanır. Çünkü el kadar bebek ayakkabıları pahalıdır. İşte bu durumla karşılaşmadan önce annelerin, büyükannelerin torunlarına elleriyle ördüğü o güzelim el örgüsü patikler çoktan rafa kaldırılmıştır. Birkaç adet el örgüsü bebek patiği büyünce ona gösterilmek üzere bir yerlerde saklanır. İşte sizlerde küçük kız bebeklerine ve erkek bebeklerine şişle patik örmek istiyorsanız  kız ve erkek bebeğe ait olan patik modelleri paylaşıyorum. ve ileride onun ne kadar çok çabuk büyüdüğünü yalın ayakla kocaman çıplak ayaklarıyla karşı karşıya kaldığınızda o minicik ayaklarını hatırlayarak anlayacaksınız.. Dedim ya ben de çok severim bebek patiklerini özeliklede tığla yapılan patikleri. Son zamanlarda marifetli eller tarafından bir çok değişik patik modeli hayal edilip tasarım edildi. ayılı, uğur böcekli, kedili, fareli, köpekli, filli, kaplumbağa, tavşan, civciv şeklinde olanı yani hayvan figürü ile yapılan bebek patiklerine bayılıyorum.

el örgüsü bebek patik modelleri

pembe ve beyaz iple şiş örgüsü yarım bot şeklinde örülen patik modeli kız bebeğine uygun bir rmodel.

el örgüsü bebek patik örnekleri

kahverengi ve krem rengi yünle pastel tonlarda düz örgü ve çift lastik örgüsü ile şişle yapılan bilekten bağcıklı kurdele geçirilmiş örgü bebek patiği erkek bebeğine ne de çok yakışır..

el örgüsü bebek patikleri

çetik tarzında hem bebek patiği, hem de bebek çetiği olarak isimlendireceğim el örgüsü patik örneği iki şişle koyu yeşil ve beyaz yünden haroşa örgü modeliyle çizgili bir şekilde düşünülerek tasarımı yapılan patik modeli kız ve erkek bebekleri için ideal.

el örgüsü bebek patiği

kız bebeklerine en çok yakışan ve en çok kullanımı tercih edilen renk. yine ayakkabı şeklinde bilekten çarpaz düğmeli olarak örülen haroşa örgü yapılışı pembe patik örneği kız bebeğinin o şirin ayaklarını hem şık hem de sıcacık tutacaktır..

el örgüsü patik

 yavruağzı rengi veya somon rengi yün ile tığ işi çiçekli kız bebek patiği bebek ayakkabı modellerinde en çok tercih edilen bilekten bağlı ayakkabı modelinde tığla örülmüş.

el örgüsü patik modelleri

bu da erkek bebekleri için yarım bot stilinde kahverengi ve sarı yünle düz ve haroşa örgü tekniğinden şişle yapılan bebek patiklerinden bir örnek model..

el örgüsü patik örnekleri

bu patikleri giyecek ayakları önce ısırır sonra ham yaparım..minyatür patik modelleri sanki. Bu kadar ayak olur mu ya..erkek bebeğine ayakkabı görünümlü düğmeli tığ işi patik modelleri..yapımı çok kolaydır.

el örgüsü bebek patik modelleri

 

lacivert patik modelini erkek bebeği için seçtim. güzel bir kot pantolonun altında bence kendilerini belli edecek tığ işi patik yapımı örneği..

el örgüsü bebek patik modelleri

kız bebekleri için patik örneği bebeğinizin serin gecelerde ayak parmaklarını sıcacık tutmak için. hem de yeşil papatya motifi ile süslemeli…

el örgüsü bebek patik modelleri

haroşa bebek patik modelleri ile örülen beyaz patik örneği kız bebeği için. 4 adet boncuklu inci tanesi bebek patiğini zarif ve şık bir patiğe dönüştürmüş. İşte böyle küçük aksesuarlarla bebek kıyafetlerini süsleyip küçük dekoratif şıklıklar yaratabilirsiniz.

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar