Reklam :

El Örgüsü Bebek Hırka Modelleri

Yayın Tarihi:26 Eylül 2011
Pin It

 

bugünde sizlerle yapılışları kolay birkaç bebek hırkası modellerini paylaşmak istedim. bebeğime tığla veya şişle hırka örmek istiyorum diyen anneler için  en kolay örgü motifleri modellerinden sizin için birkaçını seçtim ve resimli hırka örnekleri sunarak kısaca anlattım. zaman zaman bebek hırkası tariflerini kısa yollu kısaca anlatmaya çalışacağım.

el örgüsü bebek hırka modelleri

Bu tığ işi ile örülen küçük sevimli sarı renkli hırka modeli yeni doğan bebekler veya yeni yeni konuşmaya başlayan bebekler için mükemmel. hem yapımıda kolay. Bir günde bitirebilirsiniz..

 

el örgüsü bebek hırka modelleri

 

çocuğunuzun veya bebeğinizin bedenine göre ayarlayarak düğme ilik yerleri hariç ( onlar sonradan örülmüştür) dikişsiz tek parça akıllı yani marifetli ipten şişle bedeni düz örgü ve reglan kol kesimi stilinde kıvrık yakalı hırka örmek isterseniz ideal bir hırka modeli. el örgüsü hırka modelinin kol, düğme delik yerleri ve yaka kısmında çift lastik örgü tekniği uygulanmıştır..

 

el örgüsü bebek hırka modelleri

 

mini mini kız bebişlere elde örme açık pembe yünden kız bebek hırkası ya da pembe kısa ceket. pembe hırka örneğinde uygulanan örgü teknikleri şunlardır. kol ve beden kısmında kesme şeker örneği, yaka, kol ve hırkanın bel kısımlarında tek pirinç örgüsü uygulanmış, pembe plastik bebek düğmeleri ile tamamlanmıştır.

 

el örgüsü bebek hırka modelleri

erkek bebeklere anneleri tarafından örülebilecek en güzel en sıcak hediyelerden biri olsa gerek mavi yün hırka örneği. Yine el örgüsü şişle örülen v yakalı düğmeli mavi erkek bebek hırkası modelinde uygulanan örgü motif teknikleri saç örgü örneği, düz örgü ve tek sıra haroşa örgü, kollar, bel ve düğme deliği açmak için örülen yerler çift lastik örgü yapımı ile hoş ve şık bir bebek hırkası olmuş.

 

el örgüsü bebek hırka modelleri

 

kız bebeği ve erkek bebeği için pek çok renk yün seçenekleri ile bebeklerinize örebileceğiniz yine şişle örme el örgüsü delikli ajur örgü modelinden 4 düğme ilik deliği olan beyaz bebek hırkası örneği

 

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar