Reklam :

Düğmeli Kırmızı Örgü Bebek Atkısı Modeli Yapılışı

Yayın Tarihi:21 Aralık 2011
Pin It

 

yün bebek örgülerine ve örgü atkı modellerine aslında yapımı kolay bir atkı modelidir kırmızı yünden şişle haroşa örgü tekniğiyle örülen düğmeli ponponlu bebek atkısı örneği… aşağıda yapılışını anlatmaya çalıştım dikkat ederseniz haroşa örneği sağ taraftaki atkı ucundan yukarıya doğru düz örülüyor, sol taraftaki atkı ucu şişle yandan örülüyor..

 

düğmeli kırmızı örgü bebek atkısı modeli yapılışı

düğmeli kırmızı örgü bebek atkısı modeli yapılışı

düğmeli kırmızı örgü bebek atkısı modeli yapılışı : kırmızı yün ve 4 numaralı şişle 3 ilmek atarak haroşa örgü örneği ile bebek atkısının bir üçgen ucunun başlagıcından örmeye başlayın. ve yaklaşık şişte 14 ilmek haroşa örgüsü olana kadar her iki kenardan 1 ilmek arttırarak çoğaltın ve 42 sıra örün. sonra şişe 35 ilmek atılır ve şiş başındaki 7 sıra 1 ilmek çoğaltılır ve zaten 7 sıra haroşa ters örgü örülmüş olur. sonra 7 sıra haroşa örneği örerken 7 ilmekte sıra başından eksiltilirek üçgen yapılmış olur ve iki atkı parçası dikilir. ucuna ponpon yapılarak bağlanır.. şişle atkı örerken iki adet düğme deliği açılır.

farklı bir şekilde de bütün olarak bu bebek atkısı modelini örebilirsiniz. 3 ilmek ile başlanır ve 7 sıra her iki  şiş kenarından 1 ilmek çoğaltılır. 14 ilmek olur ve 14 ilmekle  82 sıra haroşa örneği örülür sonra şişteki 14 ilmekten geriye 3 ilmek kalana kadar kenarlardan 1 ilmek eksiltilir. üçgen kenarların birisinde düğme ilik yeri açılır ve düğme dikilir. ve ponpon yaparak atkıya dikilir. kolay gelsin.. yünden ponpon yapılışını merak edenler için yapımı burada


Reklam :

Etiketler:

One Response to “Düğmeli Kırmızı Örgü Bebek Atkısı Modeli Yapılışı”

  1. Neslıhan Says:
    Ocak 24th, 2012 at 13:33

    Cok karısık anlatmıssınz

Yorumlar