Reklam :

Çiçekli Yastık Modelleri

Yayın Tarihi:15 Ocak 2012
Pin It

 

evimizin vazgeçilmez eşyaları arasında yastık modelleri hep baş köşede yerini alır. kimi zaman bir kanepe, koltuk kenarında bel yastığı, sırt yastığı pozisyonunda, kimi zaman kollarımızın altında bir dayanarak olarak kullanırız yumuşacık pofuduk yastıkları..  Ve bende sizlere bu akşam son yıllarda gelişen elişi ve el sanatları üretiminde klasik yastık modellerinden sıyrılarak ev dekorasyonu için birçok kadın tarafından  gün geçtikçe ilgisini çekerek baş köşede yerini alan çeşitli dekoratif yastık modellerinden biri olan çiçek şeklinde tasarlanmış veya çiçek deseni baskılı kumaşlarla yapılmış el yapımı çiçekli yastıklar sunmak istedim..

çiçekli yastık modelleri

 

kırmızı vintage kumaş kullanılarak çiçek şeklinde dikilen çiçek yastık modeli. kırmızı yastık tasarımının üstüne tam merkezine geometeik desenleri olan yeşil kumaş ile yuvarlak aplike işi süsleme yapılmış..

çiçekli yastık örnekleri

 

aplike tekniği ile çiçek sepeti ve sürahi şeklinde kesilen renkli kumaş parçalarına eşlik eden kumaş lale çiçeği desenlerinin kumaşa dikilerek tutturulması ile yapılan çiçekli kırlent yüzü aplike uygulaması…

çiçekli yastık modeli

 

çiçekli yastık örneği

 

ön yüzü krem rengi pamuklu bir kumaş ile arka yüzü çiçek deseni baskılı bir kumaştan kare şekilde kesilerek yastık kılıfı yapılan kare yastık modelinin ön yüzünü pembe keçe çiçek yapımı süslüyor. yine keçe ile yastık süslemesi yapılan dekoratif yastıklara bir örnek..

 

çiçekli yastıklar

bir adet kırmızı çiçek uçmuş uçmuş ve beyaz kumaştan yapılan yastık kırlentinin üstüne konmuş. beyaz kumaş yastık kılıfı ve keçe çiçek tasarımı ile yapılan aplike yastık kombinasyonu.. yastığın tam göbeğini tek düğme süslüyor…

çiçekli yastık

polar yastık kılıfı ile yapılan dekoratif yastık dizaynı koltuk takımları için mükemmel.. üzerideki işlemeli beyaz ve sarı keçe çiçeklerin hakim olduğu aplike yapımı keçe çiçek modelleri sevdiğiniz koltuklarınızın güzel bir aksesuarı olabilir.. keçe çiçekleri metal düğmeler süslüyor.

 

çiçekli yastık yapımı

 

çeşitli eski ekose, kaşmir ve pazen kumaştan yapılmış kazak ve gömleklerin ayrı ayrı olarak kesilip küçük kare şekillerde kırkyama patchwork tekniği ile yeniden dikilip dikişsiz keçe çiçeklerin aplike edilmesi..

 

çiçekli yastık dikimi

kırmızı yün ile tığ işi katmer gül motifi yapımından sonra tığla örülen kabarık gül motif örneği kumaş yastık kılıfı üstüne aplike edilmiş koltuk köşe yastıkları için mükemmel bir aksesuar süslemesi

 

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar