Reklam :

Bebeklere Aplike Nakış Desenleri

Yayın Tarihi:5 Ekim 2011
Pin It

bugün sizlerle bulduğum kız ve erkek bebekler için genelde aplike hayvan figürü ile bebeklere makina nakışı ile yapılmış aplike desen modellerini paylaşmak istedim. makina nakışı ve aplike tekniği bilenler için çeşitli renklerde makina nakış ipliği ile yapabileceğiniz resimli aplike nakışları. daha önceden de bahsetmiştim ben çocukken annem giysilerimizin bir yeri yırtıldığında bizim hoşumuza gidecek çeşitli desenlerde arma alırdı ve bu armayı kırkyama yapar gibi yırtılmış kıyafetimize yama olarak dikerdi. ya da beğenmediğimiz bir kıyafetimizi süslemek için kullanırdık arma çeşitlerini. şimdi ise yani benim bildiğim armalar aplike adını aldı.  bebek battaniyeleri, bebek pikeleri ve pike takımlarında, bebek kıyafetlerinde, yani örgü ile yapılan veya yapılmayan bebek örgü şapka, hırka, kazak, ceket ve pantolon ve hazır giysilerinde makina nakışı aplike desenleri kullanılmakta. el nakışı ilede kumaş parçalarının bir araya getirilmesiyle yapılan çeşitli renk ve desenlerde her türlü hayvan figürlü, çiçek, gül figürü, oyuncak figürlerine sahip aplike nakış modelleri bebeklerin eşyalarını süslemekte…

 

bebeklere aplike nakış desenleri

bu makina nakışı ile yapılmış saçında çiçekli tokası olan şirin aplike kız baykuş figürünü kız bebeklerinizin kot ceketinde veya kot pantolonunda güzel duracağına eminin..

aplike nakış desenleri

arı deyince veya arı görünce aklıma hep çizgi film karakterlerinden arı maya geliyor. aplike arı deseni ile bebeklerinizin kumaştan yaptığınız mama önlüklerini süsleme fikri nasıl..

bebek aplike modelleri

bu sevimli aplike fil figürü bana yıllar önce okumuş olduğum Agatha Christie ye ait olan Fillerde Hatırlar adlı romanını hatırlattı. yine makina nakışı ile yapılmış sirk fili modelini bebeklerinizin kumaş, polar veya el örgüsü ile örmüş olduğunuz battaniyelerinin üzerine aplike tekniği olarak monte etme fikri nasıl..

aplike nasıl yapılır

işte tam erkek bebeğine uygun bir aplike nakış desen modeli makina nakışı aplike araba. erkek bebek pike takımları için işleme fikri nasıl olurdu..

aplike desenleri

kumaş ve makina nakış iplikleri ile kırkyama aplike kuş desen örneği.. kız bebeğinin yeşil örgü şapkası üzerinde süsleme olarak kullanılması..

aplike modelleri

şişle örülen bir örgü kazak üzerine aplike kelebek deseni  işleme bebeğiniz için güzel bir kazak süsleme tasarımı olur muydu?

aplike örnekleri

aplike kuş veya aplike güvercin deseni. posta güvencinlerine benzettim..kırmızılı, sarılı, yeşilli, pembeli ve mavi puantiyeli bir kumaş kenarına aplike makina nakışıyla yapılarak ortaya çıkan bu kanatları açmış güvercin figürünü bebek yorgan yüzlerine işleme yapılması nasıl bir fikir olurdu

bebeklere aplike nakış desenleri

makina nakışı aplike uğur böceği deseni yine kırkyama tekniği ile kesilen kumaş parçalarının birleştirilmesiyle hazırlanan uğur böceği aplike işlemesi bence bebek yastıklarının yastık başları için şık bir nakış işleme modeli olurdu.

aplike makina nakışı modelleri

aplike mantar deseni. mantar deyince de hep sevimli çizgi film şirinler gelir aklıma. herkesin bir hayal dünyası vardır. mantardan evde yaşama fikri benimde düşsel dünyamda küçük bir gezinti…aplike mantar işlemesi kız bebeği veya kız çocuğunun kot eteği için güzel bir aplike işleme tasarımı olur mu?

aplike çeşitleri

sevimli kurbağa aplike kurbağa nakış deseni.. Bu kurbağa desenini yine şirin bir bebeğin mama önlüğüne işleme modeli işlenmesi.

aplike tekniği

aplike işi küçük mavi yavru balina. engin deniz ve okyanuslardan çıkmış erkek bebeğinizin mavi pikesine konmuş.. 

aplike nakış desenleri

aplike gemi veya aplike yelkenli..bebek ve çocukların hayal dünyasında yarattığı korsan gemilerinden biri olabilir mi? yine kumaş parçaları kullanılarak makina nakışı ile işlenen gemi deseni erkek bebeklerin yorgan yüzleri için farklı bir tasarım dizaynı olabilir.

bebek aplike örnekleri

aplike uçan balon deseni  bebek odası komidin örtülerinin ucunu süsleyen bir dekoratif aplike işlemesi aksesuar modeli olabilir.

aplike modelleri

aplike baston şekeri veya baston çikolatası çocukluğumum en unutulmaz tatlıları..

bebeklere aplike nakış desenleri

aplike kurbağa kermit. tarihe damga vurmuş bir kukla karakteri kim unutabilir ki. makina nakışı olarak kurbağa kermit işleme desen fikri bebek örgülerinde süsleme amaçlı kullanımında güzel bir tasarım olur muydu?

aplike bebek pikeleri

aplike harfler. ismi be ile başlayan bebeğinizin kazak, hırka, süveter, yelek gibi önüne işleyebileceğiniz desen modeli olabilir…


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar