Reklam :

Bebekler İçin El Örgüsü Kazaklar

Yayın Tarihi:27 Eylül 2011
Pin It

 

son yıllarda hanımlar hazır triko bebek kazaklarını rahat, hafif ve kolayca yıkanabilir olduğundan dolayı bebekleri ve çocukları üzerine giydirmeyi tercih ederler. fakat naçizane fikrimi söylemem gerekirse size derim ki el örgüsü bebek kazaklarının triko kazaklardan ne farkı olabilir ki. Taman onlarıda giydirelim. çocuklarımıza el örgüsü kazaklar örerek hem el sanatımızı unutmayalım, hem de kendi ellerimizle örmüş olduğumuz bir kazağın bebeklerimizin üzerinde kullanıldığını görmenin büyük zevkini yaşayalım. hazırda kış geliyorken işte size birkaç model el örgüsü bebek kazak modelleri örneği..

el örgüsü bebek kazak modelleri

 

kayık yaka kesimi örgü tekniği ile takma kol modelinde mavi ve gri renkli yünden tasarlanarak haroşa ve düz örgü motifinde şişle örülen önünde küçük bir bebek kelimesi işlemesi olan örgü cebi bulunan erkek bebeği için kolay yapımlı bebek kazak modeli

el örgüsü bebek kazakları

 

el örgüsü bebek kazakları

 

kurdeleden papyonlu tavşanlar. pembeli, mavili, yeşilli, sarılı açık renkli ebruli ip tonlarında örgü tavşan deseni işlemeli el örgüsü bebek kazak örneği. reglan kol kesimi ile şişle yapılmış örme kazak modelinin yakası yuvarlak bisiklet yaka modelinde boyun arkası bu kazağı giyecek olan bebek veya çocuğun başı rahatlıkla giymesi için düğme deliği yerleri açılarak düğmeli olarak düşünülmüş. Malum biliyorsunuz bebekler veya çocuklar başlarından zorla dar olmayan bir giysiyi giydirmeye kalktığınız anda avazları çıktığı kadar bağırırlar.

 

el örgüsü bebek kazağı

sarı pitikareli el örgüsü bebek ve çocuk örme kazak modeli. bu sarı ve beyaz örgü kazak modelininde uygulanan örgü tekniği düz örgü ( sarı ve beyaz tiftik yünle iplik atlamalı bir şekilde pitikare şekli elde edilmiştir. 3 sıra beyaz renkli yün,2 sıra sarı renkli iple örülür ) bilek uçları, bel kısmı ve yaka kesimi tek lastik örgüsü ile örülmüştür. Şişle böyel bir kazak örmek istiyorsanız eğer değişik renkteki iplikleri şişte kaydırma yaparken çok sıkmamanız, fazlada bol bırakmamanız gerekiyor. Yoksa potluk ve boşluk yapar.

 

el örgüsü kazak modelleri

yine kız bebeklerine ve kız çocuklarına yakışacağını düşündüğüm yapımı dalgalı ajur örgü tekniğiyle yapılan yaka kesimi ve bilek kenarları tek lastik örneği ile örülen pastel tonlarında ebruli ipten  şiş örgüsü kazak modeli…


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar