Reklam :

Bebek Bere Modelleri

Yayın Tarihi:5 Ocak 2012
Pin It

 

Kışın ruhunu ve bebeklerin sevimliliğini yansıtan kışlık bebek cicileri bunlar. Malum kış aylarındayız ve havalar buz gibi. Bebeklerin başları üşümesin diye ya hazır bere almak lazım ya da böyle el örgüsü şişle veya tığla örülen yün bere modelleri örmek lazım. Bu soğuklarda başı ve kulakları üşüyen biri olarak “damdan düşenin halinden damdam düşer anlar felsefesi gibi bir düşünceyle” bu bebek beresi örgülerini örmek isteyenlere fikir olması için sizlerle paylaşmalıyım diye düşündüm.

bebek bere modelleri

bebek bere modelleri

 

kız ve erkek bebeklere kırmızı ve turkuaz rengi yünle kulaklı bere modelinde bebekler için şişle düz, haroşa ve tek lastik örgüsü ile örülen bebek beresi modeli

bebek bere modelleri ve yapılışları

yine erkek bebekler için uygun motifli krem ve gri renkli yün ile şişle yapılan el örgüsü kulaklı bebek beresi örneği

bebek bere modelleri anlatımlı

kız bebeği için lila rengi yünle düz örgü modelinde şişle örülmüş örgü bere modelinin kenarları fırfırlı modelde ve bere süslemesi için pirinç örgü modelinden beyaz renkli iple bebek beresine şerit çekilmiş ve fiyonk yapılmış.

bebek bere modelleri 2012

yapımı kolay bir tığ işi kız bebek bere modeli daha. mavi yünle örülmüş bere örneğine aksesuar olarak çiçek motifi takılmış olsa da çiçek motifi olmadan erkek bebeğine yapılabilir.

bebek bere modelleri ve yapılışı

hem kız hem de erkek bebek bere modeli olarak yeşil ve mavi yünle düz örgü yapımı bere örneği, tığla çekilen pembe ipten yapılan çiçek modeliyle ve düğme ile bereye monte edilerek bebek için renklendirilmiş.

bebek bere modelleri

patlamış mısır örgüsü tekniği modeliyle şişle örülmüş örgü çiçek aksesuarlı pembe kız bebek bere modeli

 

bebek bere modelleri

 yeşil yünden balıkçıların başlarına taktığı bere modelini anımsatan erkek bebeğine saç örgü örneği yapımı ponponlu şiş örgüsü bere örneği


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar