Reklam :

Bayan Örgü Patik Çetik Modelleri

Yayın Tarihi:9 Ocak 2012
Pin It

 

Ocak ayının soğuk bir kış gününden merhaba ! Bazı insanların ayakları çok üşür ne kadar ısıtmaya kalksanda bir türlü ısınmaz. Bende bugün öyle bir durum söz konusu. Ayaklarım parmak uçlarıma kadar üşüyor.. Ne kalorifer petekleri ne de babaannemin örmüş olduğu çeşit çeşit motifli örgü çetikler ayaklarımı ısıtmıyor. Hastalanacak mıyım yine ne!  Kendi kendime “Aman Allah korusun” diyerek gelelim bugünkü durumumla alakalı beni sıcak tutmayan ama genelde sıcacık tuttuğunu bildiğim bayanlar için örülmüş çetik patik modellerinden söz etmeye.

Herşey modernleştiği gibi babaannelerimizin, anneannelerimizin şişle örme el örgüsü desenli çetik modelleride modern çağa uyum sağlayarak şekil ve desen değiştirerek modernleşti. Ben mi yanlış biliyorum ama, benim bildiğim yün örgü çetikler bayanlara aitti, örgü patik ismi ve modelleri de bebeklere. Ama bahsettiğim gibi herşey değiştiği gibi kullanım alanlarıda isimleride değişti.

 

bayan örgü patik çetik modelleri

bayan örgü patik çetik modelleri

yaprak örgü motifi ile 4 veya 5 şişle örülen eski model çetik örgülerinden bayanlar için kış aylarının en güzel yün örgü modellerinden çetik modeli

 örgü patik çetik modelleri

yine örgü bayan patiklerinden şişle örülen saç örgülü modelde mavi patik çetik örneği

bayan örgü patik modelleri

tığ işi bayan patik modellerine güzel bir örnek lila rengi babet şeklinde yapılış tarzıyla ev gezmesi için ideal bir patik modeli

örgü çetik modelleri

turuncu ve pembe iki renkli yünle şiş örgüsü patikçetik modeline  çarık patik mi desem, çarık çetik mi ? bilemedim. lakin rengi çok güzel..

 örgü patik modelleri

belki rastlamışsınız bu ayakkabı veya yarım bot şeklinde olan önü çiçek motifiyle süslemeli bayan patiği modeline. Benim için tam bir şaheser. Paylaşmadan geçemedim.

bayan örgü patik çetik modelleri

kahverengi ve beyaz iple bal peteği örneğine benzer bir örgü modeliyle şişle örülmüş bayan yün çetik patik modeli, üşüyen ayakların kurtarıcısı olabilecek kadar sıcacık ve şık..


Reklam :

Etiketler:

2 Responses to “Bayan Örgü Patik Çetik Modelleri”

 1. maviiiiiiş Says:
  Ocak 17th, 2012 at 15:55

  sevgili arkadaşım mor düğmeli babet patiğin yapılışını yazarmısın lütfen çok uğraştım olmadı şimdiden teşekkürler

 2. maviiiiiiş Says:
  Ocak 18th, 2012 at 12:12

  çok teşekkür ederim yapıp sizi bilgilendireceğim

Yorumlar