Reklam :

Arkası Uzun Ucu Ponponlu Bebek Beresi Yapılışı

Yayın Tarihi:3 Kasım 2011
Pin It

 

şişle siyah ve krem rengi yünle çizgili bere modelinde noel baba şapkası veya bereside denilen tarzda örülen bebek bere örneği..

arkası uzun ucu ponponlu bebek beresi yapılışı

arkası uzun ucu ponponlu bebek beresi yapılışı

bebek için yapımı kolay arkası uzun bere yapılışı : siyah yünle şişe 44 ilmekle çift lastik örgüsü yani 2 düz , 2 ters örgü şeklinde 7-8 sıra kadar örün.

sonra krem rengi iple ve siyah yünle 1 sıra düz örgü şeklinde bere örneğine çizgili stil vererek örün. yalnızca 2 ya da 3 sırada bir hangi yünle rengiyle olursa olsun kenarlardan toplam 4 ilmek arttırın. 48 ilmek olsun arkası uzun çizgili bere modeli.. 10 sıra düz örgü ile çizgili şekilde örün.

sonra bebek beresini arkası uzun sarkık bir bere modeli yapacağımız için şişle yavaş yavaş ilmekleri kenarlardan eksiltme işlemine geçeceksiniz.  her 1 çizgili sıra örümünden sonra 8 sırada iki ilmek eksiltin. yani 48 ilmekten 16 ilmek eksiltecez 32 ilmekle yine aynı şekilde bere modelinin arkasını ne kadar uzunlukta istiyorsanız o uzunlukta yine sırada bir eksiltme işlemleri yaparak şişte 10-12 ilmek kalana kadar eksilterek örün ve ilmekleri kapayın.

sonra arkası uzun sarkık bereyi ters çevirip çizgileri yan yana eşit gelecek şekilde dikin. ve ucuna ponpon yapıp dikin.

 


Reklam :

Etiketler:

One Response to “Arkası Uzun Ucu Ponponlu Bebek Beresi Yapılışı”

  1. radia Says:
    Ocak 7th, 2012 at 20:30

    spr

Yorumlar