Reklam :

Anlatımlı Balık Şeklinde Şapka Modeli Yapılışı

Yayın Tarihi:15 Kasım 2011
Pin It

 

böyle balık şeklinde tasarlanarak örülmüş yün örgü şapka modelini çocuk ve bebekleriniz için örmek isterseniz eğer sizlerle kısaca yapılışını anlatarak paylaşmak isterim.

 

anlatımlı balık şeklinde şapka modeli yapılışı

anlatımlı balık şeklinde şapka modeli yapılışı

balık şeklinde bebek beresi veya şapka modeli yapılışı :

( bebek ve çocuğunuz için baş genişliğiniz ölçerek ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz.ben sadece bu balık şapka veya bere örneği üzerinden ilmek sayısı verdim)

şişe  64 ilmek atın ve çift lastik örgüsü ile yani 2 düz , 2 ters örgü modelinde 4 sıra örün. ve lastik örgünün bitiminde düz örgüye geçerken şişte 10 ilmek arttırın ve 74 ilmekle 25 sıra düz örgü örün

sonra yavaş yavaş şapka örgüsüne balık şeklini vermek için her iki kenardan 1 er ilmek eksilterek şişte 20 ilmek kalana kadar ( balık kuyruğunun başlangıcına kadar )düz örgü örneği örün.

şimdi balık kuyruğunu yapacağız bunun için şişteki 20 ilmeğimizi her iki kenardan 1 ilmek attırarak 40 ilmek yapalım ve ilmekleri kapayalım.

sonra balık figürlü beremizin veya şapkamızın beden yapımı bitti. şimdi örgüyü ters çevirerek dikin. örgü balık yüzelerini yapın ve dikin.

balık kuyruğunu şöylede örebilirsiniz. şişte kalan 20 ilmeği 10 ilmek sayısına ayırıp iki iple ayrı olarak kenarlardan artırarak çoğaltıp sonradan her iki taraftan dikebilirniz.  yuvarlak pullarla balık pullarını üzerine işleyin. ve keçeden yapılan balık gözlerini dikin. kolay gelsin.

 


Reklam :

Etiketler:

Yorumlar